| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Mali i średni motorem rozwoju

Mali i średni motorem rozwoju

Polska jest jedynym krajem Unii Europejskiej, który odnotował wzrost gospodarczy w czasie kryzysu - tę sytuację podkreślał wiceminister gospodarki Dariusz Bogdan w trakcie X Forum Korporacyjnego Związku Banków Polskich, które odbyło się 28 października 2010 r. w Warszawie.

Zdaniem wiceministra Dariusza Bogdana polska gospodarka dobrze poradziła sobie z trudną sytuacją jaka dotknęła większość krajów świata. – Miało na to wpływ kilka czynników, m.in. duży rynek wewnętrzny oraz, paradoksalnie, względnie niski udział handlu zagranicznego w tworzeniu polskiego PKB. Niewątpliwie przyczyniło się to do utrzymania dobrej kondycji naszej gospodarki – zaznaczył.

Podkreślił, że w 2011 r. spodziewamy się wyraźnego przyspieszenia tempa wzrostu inwestycji ogółem. - Wyróżniająca się na tle europejskim polska gospodarka sprawiła, iż w ocenie zagranicznych przedsiębiorców atrakcyjność naszego kraju wzrosła. Powinno to skutkować rozpoczęciem kolejnych projektów – podkreślił wiceminister Bogdan.

Polecamy: Jak założyć własną firmę

Według wiceministra Bogdana, dodatkowym impulsem dla napływu inwestycji zagranicznych będą zmiany związane z poprawą warunków prowadzenia działalności gospodarczej. – MG przygotowuje m.in. Strategię innowacyjności i efektywności gospodarki, której głównym celem jest stworzenie warunków dla zwiększenia jej konkurencyjności – powiedział.

Obecna na spotkaniu prezes PARP Bożena Lublińska-Kasprzak przedstawiła z kolei wyniki corocznego raportu o kondycji polskich przedsiębiorstw. – Mimo niekorzystnej światowej koniunktury gospodarczej, polski sektor małych oraz średnich przedsiębiorstw stale się rozwija. Liczba firm aktywnie działających na rynku już w tym momencie plasuje Polskę powyżej średniej europejskiej – podkreśliła prezes PARP.

Źródło: MG

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Instytut Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy

Doradztwo podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK