| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Mali i średni motorem rozwoju

Mali i średni motorem rozwoju

Polska jest jedynym krajem Unii Europejskiej, który odnotował wzrost gospodarczy w czasie kryzysu - tę sytuację podkreślał wiceminister gospodarki Dariusz Bogdan w trakcie X Forum Korporacyjnego Związku Banków Polskich, które odbyło się 28 października 2010 r. w Warszawie.

Zdaniem wiceministra Dariusza Bogdana polska gospodarka dobrze poradziła sobie z trudną sytuacją jaka dotknęła większość krajów świata. – Miało na to wpływ kilka czynników, m.in. duży rynek wewnętrzny oraz, paradoksalnie, względnie niski udział handlu zagranicznego w tworzeniu polskiego PKB. Niewątpliwie przyczyniło się to do utrzymania dobrej kondycji naszej gospodarki – zaznaczył.

Podkreślił, że w 2011 r. spodziewamy się wyraźnego przyspieszenia tempa wzrostu inwestycji ogółem. - Wyróżniająca się na tle europejskim polska gospodarka sprawiła, iż w ocenie zagranicznych przedsiębiorców atrakcyjność naszego kraju wzrosła. Powinno to skutkować rozpoczęciem kolejnych projektów – podkreślił wiceminister Bogdan.

Polecamy: Jak założyć własną firmę

Według wiceministra Bogdana, dodatkowym impulsem dla napływu inwestycji zagranicznych będą zmiany związane z poprawą warunków prowadzenia działalności gospodarczej. – MG przygotowuje m.in. Strategię innowacyjności i efektywności gospodarki, której głównym celem jest stworzenie warunków dla zwiększenia jej konkurencyjności – powiedział.

Obecna na spotkaniu prezes PARP Bożena Lublińska-Kasprzak przedstawiła z kolei wyniki corocznego raportu o kondycji polskich przedsiębiorstw. – Mimo niekorzystnej światowej koniunktury gospodarczej, polski sektor małych oraz średnich przedsiębiorstw stale się rozwija. Liczba firm aktywnie działających na rynku już w tym momencie plasuje Polskę powyżej średniej europejskiej – podkreśliła prezes PARP.

Źródło: MG

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Monika Jaranowska

Specjalista do spraw kampanii linków sponsorowanych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK