| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Porozumienie gazowe przyjęte

Porozumienie gazowe przyjęte

W ciągu kilku najbliższych dni Polska podpisze porozumienie gazowe z Rosją. Rada Ministrów wyraziła 26 października 2010 r. zgodę na podpisanie protokołów wprowadzających zmiany do polsko-rosyjskiej umowy gazowej.

Rząd udzielił zgody na podpisanie przez Polskę dwóch protokołów:

- o wniesieniu zmian do Porozumienia między rządem Rzeczypospolitej Polskiej a rządem Federacji Rosyjskiej o budowie systemu gazociągów dla tranzytu rosyjskiego gazu przez terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i dostawach rosyjskiego gazu do Rzeczypospolitej Polskiej z 25 sierpnia 1993 r.;
- o wniesieniu zmian do Protokołu Dodatkowego do Porozumienia między rządem Federacji Rosyjskiej a rządem Rzeczypospolitej Polskiej o budowie systemu gazociągów dla tranzytu gazu rosyjskiego przez terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i dostawach gazu rosyjskiego do Rzeczypospolitej Polskiej z 25 sierpnia 1993 r.

Jednym z najważniejszych postanowień zawartych w protokołach jest zwiększenie dostaw gazu ziemnego z 7,45 mld m3 do około 10 mld m3 rocznie, przy jednoczesnym zachowaniu obowiązującego okresu realizacji kontraktu do 2022 r. Zgodnie z dokumentami, na operatora polskiego odcinka gazociągu jamalskiego zostaje wyznaczony OGP Gaz–System S.A. Zniesiona zostaje dodatkowo klauzula reeksportu gazu ziemnego. Ponadto strony umowy wyraziły wolę podpisania kontraktu umożliwiającego utrzymanie tranzytu gazu ziemnego przez terytorium Polski do 2045 r.

Polecamy: Jak założyć własną firmę

Polsko-rosyjskie negocjacje prowadzone były na zasadach określonych w ustawie o umowach międzynarodowych oraz w rozporządzeniu Rady Ministrów w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o umowach międzynarodowych. Rozpoczęły się spotkaniem konsultacyjnym 7 maja 2009 r., a zakończyły 17 października 2010 r.

Źródło: MG

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Paweł Kopijer

Absolwent studiów MBA (Thames Valley University, London). Posiada amerykańskie certyfikaty Modelu ROI™, J.J.Phillips, ROI Institute oraz metodologii Human Performance Improvement, ASTD. Certyfikowany Coach LMI™. Ponad 20-letnie doświadczenia menedżerskie i biznesowe zdobywał, jako Prezes 2C Dom Brokerski Rynku Szkoleń, Prezes American Society for Training and Development na Polskę, Wiceprezes polskiego oddziału International Institute of Coaching, Dyrektor Zarządzający Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami, Project Manager Misji Studyjnych w renomowanych przedsiębiorstwach w Anglii, Francji Niemczech, Holandii i Belgii, organizowanych przez Ministerstwo Przemysłu, Handlu i Finansów oraz udziałowiec i menedżer różnych firm szkoleniowych i doradczych. Doświadczenie w HR zdobywał, jako specjalista ds. szkoleń w centralnym zarządzie Poczty Polskiej oraz HR Manager w KOMA S.A.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK