| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Polska gospodarka w promocji

Polska gospodarka w promocji

15 branż, jeden kraj. Przemysł mody, razem z 14 innymi, rozpoczyna 5-letni okres promocji inwestowania w Polsce wśród podmiotów działających na międzynarodowych rynkach.

„Przemysł mody, obok 14 innych branż, będzie w najbliższych pięciu latach promował naszą gospodarkę na rynkach międzynarodowych. To dowód na to, że branża szybko się rozwija i ma coraz lepsze perspektywy - mówi Bogusław Słaby, prezes zarządu Związku Przedsiębiorców Przemysłu Mody Lewiatan.

Największym problemem, z którym borykają się przedsiębiorstwa jest niedostatek wykwalifikowanych kadr. Brakuje dobrych fachowców, bo nie ma odpowiednich szkół, w których mogliby zdobyć niezbędne umiejętności. Dlatego przedsiębiorcy duże nadzieje wiążą z niedawno otwartym w Łodzi Centrum Kształcenia Praktycznego dla przemysłu mody.

To najnowocześniejsza tego typu placówka w Europie, która będzie kształcić, m.in. nauczycieli szkół odzieżowych. „Planujemy też w Łodzi uruchomić policealną szkołę mody. Chcemy inwestować w kształcenie kadr dla naszej branży, bo od tego zależy tempo jej rozwoju" - dodaje Bogusław Słaby.

Polecamy: Po co rejestrować znak towarowy

W dniach 12-17 października odbyła się w Łodzi już trzecia edycja „Fashion Week Poland". Swoje najnowsze kolekcje zaprezentowali znani projektanci z Polski i zagranicy. Wiele firm nawiązało interesujące kontakty handlowe.

Sukcesem zakończyła się także „Szwalnia 2011 - tylko dla profesjonalistów", wrześniowe spotkanie przedstawicieli producentów maszyn szwalniczych, urządzeń krojczych, czy prasowalniczych. W jego trakcie dyskutowano m.in. o przyszłości przemysłu mody.

Źródło: PKPP Lewiatan

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Wojciech Krawczyk

Instruktor American Heart Association (pierwsza pomoc).

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »