| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Polska gospodarka w promocji

Polska gospodarka w promocji

15 branż, jeden kraj. Przemysł mody, razem z 14 innymi, rozpoczyna 5-letni okres promocji inwestowania w Polsce wśród podmiotów działających na międzynarodowych rynkach.

„Przemysł mody, obok 14 innych branż, będzie w najbliższych pięciu latach promował naszą gospodarkę na rynkach międzynarodowych. To dowód na to, że branża szybko się rozwija i ma coraz lepsze perspektywy - mówi Bogusław Słaby, prezes zarządu Związku Przedsiębiorców Przemysłu Mody Lewiatan.

Największym problemem, z którym borykają się przedsiębiorstwa jest niedostatek wykwalifikowanych kadr. Brakuje dobrych fachowców, bo nie ma odpowiednich szkół, w których mogliby zdobyć niezbędne umiejętności. Dlatego przedsiębiorcy duże nadzieje wiążą z niedawno otwartym w Łodzi Centrum Kształcenia Praktycznego dla przemysłu mody.

To najnowocześniejsza tego typu placówka w Europie, która będzie kształcić, m.in. nauczycieli szkół odzieżowych. „Planujemy też w Łodzi uruchomić policealną szkołę mody. Chcemy inwestować w kształcenie kadr dla naszej branży, bo od tego zależy tempo jej rozwoju" - dodaje Bogusław Słaby.

Polecamy: Po co rejestrować znak towarowy

W dniach 12-17 października odbyła się w Łodzi już trzecia edycja „Fashion Week Poland". Swoje najnowsze kolekcje zaprezentowali znani projektanci z Polski i zagranicy. Wiele firm nawiązało interesujące kontakty handlowe.

Sukcesem zakończyła się także „Szwalnia 2011 - tylko dla profesjonalistów", wrześniowe spotkanie przedstawicieli producentów maszyn szwalniczych, urządzeń krojczych, czy prasowalniczych. W jego trakcie dyskutowano m.in. o przyszłości przemysłu mody.

Źródło: PKPP Lewiatan

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Agencja interaktywna LTB.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK