| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Przemysł ożywiony na dobre

Przemysł ożywiony na dobre

Produkcja sprzedana przemysłu wzrosła we wrześniu br. o 11,8% względem poprzedniego roku – podał GUS. Mamy do czynienia z utrzymującym się ożywieniem w przemyśle - uważają analitycy Ministerstwa Gospodarki.

Optymistyczne wyniki produkcji przemysłowej w całym trzecim kwartale 2010 r. korzystnie wpłynęły na wzrost gospodarczy. Zgodnie z szacunkami MG, dynamika PKB w miesiącach lipiec-wrzesień 2010 r. nie powinna znacząco odbiegać od notowanej w drugim kwartale 2010 roku. Analitycy MG oczekują kontynuacji tych trendów także w ostatnich 3 miesiącach 2010 r.

Zdaniem ekspertów resortu gospodarki, produkcja przemysłowa w październiku może rosnąć nieznacznie wolniej, w tempie zbliżonym do 10 proc. Będzie to skutek jednego dnia roboczego mniej niż przed rokiem. Pod koniec 2010 r. produkcja powinna jednak ponownie przyśpieszyć i rosnąć w tempie dwucyfrowym.

Polecamy: Jak przygotować segmentację rynku

We wrześniu 2010 r. produkcja sprzedana przemysłu wzrosła w 28 spośród 34 działów przemysłu. Najwyższy wzrost odnotowano w produkcji komputerów, wyrobów elektronicznych i optycznych – o ponad 40 proc. Wciąż wysoki wzrost notował dział pojazdów samochodowych, przyczep i naczep- o 16 proc. Świadczy to o utrzymaniu się korzystnych trendów w tych działach, które większość produkcji przeznaczają na eksport.

Wskaźnik cen produkcji sprzedanej przemysłu wzrósł we wrześniu 2010 r. o 4,3 proc. względem danych sprzed roku. Wolniej spadały ceny w przetwórstwie przemysłowym, nieznacznie szybciej rosły zaś ceny w górnictwie oraz w dziale dostaw wody oraz gospodarowania ściekami i odpadami.

Źródło: MG

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Kujawska

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK