| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Przemysł ożywiony na dobre

Przemysł ożywiony na dobre

Produkcja sprzedana przemysłu wzrosła we wrześniu br. o 11,8% względem poprzedniego roku – podał GUS. Mamy do czynienia z utrzymującym się ożywieniem w przemyśle - uważają analitycy Ministerstwa Gospodarki.

Optymistyczne wyniki produkcji przemysłowej w całym trzecim kwartale 2010 r. korzystnie wpłynęły na wzrost gospodarczy. Zgodnie z szacunkami MG, dynamika PKB w miesiącach lipiec-wrzesień 2010 r. nie powinna znacząco odbiegać od notowanej w drugim kwartale 2010 roku. Analitycy MG oczekują kontynuacji tych trendów także w ostatnich 3 miesiącach 2010 r.

Zdaniem ekspertów resortu gospodarki, produkcja przemysłowa w październiku może rosnąć nieznacznie wolniej, w tempie zbliżonym do 10 proc. Będzie to skutek jednego dnia roboczego mniej niż przed rokiem. Pod koniec 2010 r. produkcja powinna jednak ponownie przyśpieszyć i rosnąć w tempie dwucyfrowym.

Polecamy: Jak przygotować segmentację rynku

We wrześniu 2010 r. produkcja sprzedana przemysłu wzrosła w 28 spośród 34 działów przemysłu. Najwyższy wzrost odnotowano w produkcji komputerów, wyrobów elektronicznych i optycznych – o ponad 40 proc. Wciąż wysoki wzrost notował dział pojazdów samochodowych, przyczep i naczep- o 16 proc. Świadczy to o utrzymaniu się korzystnych trendów w tych działach, które większość produkcji przeznaczają na eksport.

Wskaźnik cen produkcji sprzedanej przemysłu wzrósł we wrześniu 2010 r. o 4,3 proc. względem danych sprzed roku. Wolniej spadały ceny w przetwórstwie przemysłowym, nieznacznie szybciej rosły zaś ceny w górnictwie oraz w dziale dostaw wody oraz gospodarowania ściekami i odpadami.

Źródło: MG

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Treco Inspiracja do sukcesu

Portal dla szkoleniowców

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK