| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Przedsiębiorcy mogą szukać innowacji

Przedsiębiorcy mogą szukać innowacji

Wystawcy z Europy, Azji i Bliskiego Wschodu przedstawią podczas Międzynarodowej Warszawskiej Wystawy Innowacji ponad 220 innowacyjnych projektów. Tego typu wystawy od lat przyciągają przedsiębiorców.

Wystawa odbędzie się w dniach 20-22 października. Imprezę organizuje Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów (SPWIR), a honorowym patronatem objął ją prezydent Bronisław Komorowski.

Jak poinformował PAP prezes SPWIR, dr inż. Adam Rylski, Stowarzyszenie od 1990 roku prowadzi promocję polskich wynalazków na międzynarodowych wystawach i targach innowacji. W tym okresie zaprezentowało ponad 2 tysiące polskich innowacyjnych rozwiązań techniczno-technologicznych na kilkudziesięciu wystawach, na czterech kontynentach. "W wyniku promocji wynalazki i technologie uzyskały liczne medale i specjalne wyróżnienia. Polscy twórcy techniki nawiązali wiele owocnych kontaktów komercyjnych" - powiedział dr inż. Rylski.

Jak podkreśla prezes SPWIR, nie tylko polskie wynalazki szukają odbiorców zagranicznych, również polskie przedsiębiorstwa są zainteresowane prezentowanymi za granicą innowacyjnymi rozwiązaniami. Dlatego stowarzyszenie od 4 lat organizuje Międzynarodową Warszawską Wystawę Innowacji.

Polecamy: Jak założyć własną firmę

"Stowarzyszenie jest przeświadczone, że prezentowane na wystawie IWIS 2010 rozwiązania przyczynią się do zwiększenia zainteresowania w Polsce rozwojem idei innowacji, jak również na wzrost ich komercjalizacji. Trzeba szczególnie podkreślić, że w tej części Europy jest to największa impreza wystawiennicza promująca nowoczesne rozwiązania" - zaznaczył dr inż. Rylski.

Wystawa IWIS 2010 odbywa się w Centrum Kongresowo-Wystawienniczym hotelu Gromada w Warszawie (ul. 17 Stycznia 32).

Źródło: MNiSW

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

LeftHand

Firma LeftHand od ponad 15 lat istnieje na rynku oprogramowania księgowego na systemy Linux i Windows.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »