| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Wydatkowanie pod lupą

Wydatkowanie pod lupą

Dofinansowanie udzielone w ramach działania 4.5 PO IG „Wsparcie inwestycji o dużym znaczeniu dla gospodarki” przyniesie około 11 tys. nowych miejsc pracy oraz projekty o wartości 9 mld zł. Ocenę przepisów regulujących tryb, zakres i warunki wdrażania wybranych unijnych funduszy przeprowadził Departament Wdrażania Programów Operacyjnych Ministerstwa Gospodarki.

Rozporządzenie MG dotyczy przedsiębiorców ubiegających się o wsparcie na innowacyjne inwestycje o dużym znaczeniu dla gospodarki w sektorach: produkcyjnym (poddziałanie 4.5.1 PO IG) oraz nowoczesnych usług (poddziałanie 4.5.2).

MG zakłada, że dzięki realizacji działania 4.5 PO IG „Wsparcie inwestycji o dużym znaczeniu dla gospodarki” w sektorze usług nowoczesnych wybudowanych zostanie 45 centrów badawczo-rozwojowych, 11 centrów usług wspólnych oraz 6 centrów IT. Najwięcej ww. inwestycji powstanie w województwach: małopolskim (13), mazowieckim (11), podkarpackim (6) i śląskim (6).

Polecamy: Jak założyć własną firmę

Z kolei duże inwestycje z sektora produkcyjnego (11 projektów) planowane są na Śląsku (3) i Wielkopolsce (3) oraz w województwach: lubuskim, podlaskim, opolskim, podkarpackim i dolnośląskim. Dzięki nowelizacji rozporządzenia w marcu 2010 r., zainteresowanie przedsiębiorców wsparciem przeznaczonym na duże inwestycje w sektorze produkcyjnym znacząco wzrosło. Nowe przepisy zwiększają bowiem z 25 do 30 proc. wysokość dofinansowania tego typu inwestycji. Rozszerzony został także katalog wydatków kwalifikowanych o wartość kosztów zabezpieczenia zobowiązań. Ponadto zmniejszono wymagania dotyczące tworzenia nowych miejsc pracy z 200 do 100.

Duże korzyści gospodarcze wynikające z realizacji tego typu inwestycji, w szczególności pozytywny wpływ na tworzenie nowych trwałych miejsc pracy, były czynnikami, które wpłynęły na decyzję o uruchomieniu w tym roku dodatkowego naboru wniosków do poddziałania 4.5.1. POIG. Ogłoszenie o naborze wraz z dokumentacją konkursową ukazało się 5 października br. i jest dostępne pod adresem: http://www.mg.gov.pl/node/10283

Źródło: MG

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Sandra Zawadzka

doradca podatkowy, specjalista z zakresu rozliczeń podatku od towarów i usług w jednostkach samorządu terytorialnego oraz procedur podatkowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK