| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Polski atut w świecie kryzysu

Polski atut w świecie kryzysu

„Promocja polskiej gospodarki na rynkach międzynarodowych” to hasło, pod którym odbyła się konferencja poświęcona wdrażaniu programów zachęcajacych do inwestowania w Polsce. Konferencja odbyła się 1 października 2010 r. w Ministerstwie Gospodarki.

Wicepremier Waldemar Pawlak podkreślił, że dobra kondycja ekonomiczna Polski to w dużej mierze zasługa przedsiębiorców, którzy poradzili sobie ze światowym spowolnieniem. – Trudne doświadczenia 20 lat transformacji sprawiły, że polskie firmy są dużo bardziej elastyczne i łatwiej przystosowują się do zmian na międzynarodowych rynkach – wyjaśnił wiceszef rządu.

Agnieszka Buła-Kopańska, dyrektor Departamentu Instrumentów Wsparcia (DIW) MG poinformowała, że celem projektu 6.5.1. PO IG jest poprawa wizerunku polskiej gospodarki wśród partnerów międzynarodowych. – Chcemy to osiągnąć poprzez ułatwienie dostępu do informacji o warunkach prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce i za granicą, zachęcanie do inwestowania w naszym kraju i poza nim, a także przez wykreowanie polskich specjalności eksportowych – powiedział dyr. Buła-Kopańska. – Na działania te do 2015 r. przeznaczymy ponad 198 mln zł – dodała.

Polecamy: Jak założyć własną firmę

MG chce także zorganizować kilka dużych wydarzeń promocyjnych, m.in. zagranicznych targów i misji, które pomogą przedsiębiorcom w nawiązaniu kontaktów biznesowych z międzynarodowymi partnerami. – Planujemy także przeprowadzenie badań wizerunkowych w krajach, które będą priorytetowymi rynkami dla polskich wyrobów, czyli np. w Niemczech, Rosji, we Włoszech, Niderlandach, USA czy Chinach – wyjaśnił Igor Mitroczuk, naczelnik DIW.

Podczas konferencji przedstawiciele firm mieli okazję zapoznać się z praktycznymi informacjami, jak m.in. zasady udziału przedsiębiorców w programach promocji poddziałania 6.5.2, w tym warunki, tryb udzielania pomocy, procedura naboru wniosków i sposób ich wypełniania.

Źródło: MG

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

ExpaTax

Doradztwo podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK