| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Bezpłatne porady dla mikroprzedsiębiorców

Bezpłatne porady dla mikroprzedsiębiorców

29 września 2010 r. w Centrum Prasowym PAP odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez Krajową Radę Radców Prawnych, przy współpracy z PKPP Lewiatan, poświęcona akcji udzielania bezpłatnych porad prawnych mikroprzedsiębiorcom: „Niebieski Parasol dla Biznesu”.

W konferencji wzięli udział: Maciej Bobrowicz, prezes Krajowej Rady Radców Prawnych oraz Lech Pilawski Dyrektor Generalny PKPP Lewiatan.
Akcja udzielania bezpłatnych porad prawnych przez radców prawnych odbywa się dniach od 29 września do 1 października w 34 miastach Polski ( szczegółowy harmonogram znajduje się na stronie internetowej www.kirp.pl).

Jest to kolejna edycja „Niebieskiego parasola”. Poprzednie były skierowane do osób fizycznych. Tym razem samorząd radców prawnych postanowił objąć nią mikroprzedsiębiorców, najliczniejszą grupa wśród polskich przedsiębiorców, która - ze względu na swoją specyfikę oraz zróżnicowanie w profilu świadczonych usług – boryka się z wieloma problemami natury prawnej. 

Polecamy serwis Zakładam firmę >>

W ten sposób udało się stworzyć komplementarny system, obejmujący bezpłatnymi poradami cały kraj i skierowany do największych grup społecznych i ekonomicznych w naszym kraju.
Głównym celem akcji jest walka z wykluczeniem prawnym Polaków. Sektor MSP w naszym kraju obejmuje 99.8 ogólnej liczby firm, czyli ponad 1,7 miliona podmiotów gospodarczych. Z tej grupy odsetek firm nie korzystających z usług prawników wynosi 87 proc. dla firm jednoosobowych i 71 proc. dla firm 2 – 9 osobowych. Jak wynika z przeprowadzonych przez TNS OBOP badań tylko 9 proc. firm jednoosobowych i 15 proc. przedsiębiorstw zatrudniających 2-9 osób jako przyczynę niekorzystania z pomocy prawnej wskazało zbyt wysokie koszty takiej porady. Ta statystyka pokrywa się niemal z danymi dotyczącymi skłonności ogółu Polaków do korzystania z usług prawników: nie korzysta z nich 86 proc. rodaków.
Oznacza to, że wykluczenie prawne dotyka w takim samym stopniu mikroprzedsiębiorców jak resztę Polaków.

Akcja „Niebieski Parasol dla Biznesu” służy nie tylko doraźnej pomocy prawnej, ale ma także charakter edukacyjny: ma zachęcić przedsiębiorców do skorzystania z pomocy prawnej nie tylko w sytuacji kryzysowej, ale także w codziennych działaniach prowadzonych przez nich przedsiębiorstw.

Krzysztof Mering - Dyr. Biura Prasowego KRRP

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Sedlak & Sedlak

Najstarsza polska firma doradztwa HR. To zobowiązuje.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK