| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Ministerstwo Gospodarki walczy z korupcją

Ministerstwo Gospodarki walczy z korupcją

Ministerstwo Gospodarki kontynuuje prace nad systemem mającym na celu likwidację zjawiska korupcji. System Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym ma zapewnić przejrzystość działania resortu.

Celem Systemu Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym jest zapobieganie i zwalczanie korupcji. Jego innowacyjność polega na zapobieganiu poprzez stosowanie rozwiązań organizacyjnych, które zmniejszają ryzyko występowania negatywnych zjawisk z korupcyjnych.

We wdrażanym systemie szczególny nacisk kładziony jest na podnoszenie świadomości pracowników o zagrożeniach korupcyjnych, na wszystkich poziomach zarządzania organizacją. Temu celowi podporządkowane są wszelkie działania i procedury przyjęte w systemie wdrażanym przez MG (szkolenia, motywacja, komunikacja wewnętrzna, klimat, przywództwo itp.).

Polecamy: Jak założyć własna firmę

Ministerstwo Gospodarki nie jest jedyną instytucją w Polsce, która podjęła wysiłek wdrożenia systemowego podejścia do zarządzania organizacją ujętego w wymaganiach normy ISO 9001 oraz Systemu Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym. W celu wymiany doświadczeń pomiędzy różnymi podmiotami stosującymi system, Ministerstwo Gospodarki, we współpracy z Krajową Izbą Gospodarczą, zorganizowało konferencję pn. „Dobre praktyki wdrażania i doskonalenia systemów, narzędzi i metod zarządzania jakością”.

Zaplanowane na 30 września br. spotkanie konferencyjne będzie również okazją do zaprezentowania dobrych praktyk w zakresie wdrażania i funkcjonowania Systemu Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym. Udział w nim wezmą zarówno przedstawiciele administracji publicznej, jak również przedsiębiorców.

Źródło: MG

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

N Dorfina – niezależni doradcy finansowi

Doradcy finansowi N Dorfina

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK