| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Ministerstwo Gospodarki walczy z korupcją

Ministerstwo Gospodarki walczy z korupcją

Ministerstwo Gospodarki kontynuuje prace nad systemem mającym na celu likwidację zjawiska korupcji. System Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym ma zapewnić przejrzystość działania resortu.

Celem Systemu Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym jest zapobieganie i zwalczanie korupcji. Jego innowacyjność polega na zapobieganiu poprzez stosowanie rozwiązań organizacyjnych, które zmniejszają ryzyko występowania negatywnych zjawisk z korupcyjnych.

We wdrażanym systemie szczególny nacisk kładziony jest na podnoszenie świadomości pracowników o zagrożeniach korupcyjnych, na wszystkich poziomach zarządzania organizacją. Temu celowi podporządkowane są wszelkie działania i procedury przyjęte w systemie wdrażanym przez MG (szkolenia, motywacja, komunikacja wewnętrzna, klimat, przywództwo itp.).

Polecamy: Jak założyć własna firmę

Ministerstwo Gospodarki nie jest jedyną instytucją w Polsce, która podjęła wysiłek wdrożenia systemowego podejścia do zarządzania organizacją ujętego w wymaganiach normy ISO 9001 oraz Systemu Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym. W celu wymiany doświadczeń pomiędzy różnymi podmiotami stosującymi system, Ministerstwo Gospodarki, we współpracy z Krajową Izbą Gospodarczą, zorganizowało konferencję pn. „Dobre praktyki wdrażania i doskonalenia systemów, narzędzi i metod zarządzania jakością”.

Zaplanowane na 30 września br. spotkanie konferencyjne będzie również okazją do zaprezentowania dobrych praktyk w zakresie wdrażania i funkcjonowania Systemu Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym. Udział w nim wezmą zarówno przedstawiciele administracji publicznej, jak również przedsiębiorców.

Źródło: MG

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Bernard Waszczyk

Analityk rynku funduszy inwestycyjnych Open Finance.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »