| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Najlepiej zaprojektowany produkt

Najlepiej zaprojektowany produkt

Instytut Wzornictwa Przemysłowego jak co roku zorganizował konkurs „Dobry Wzór”, przeprowadzany już od 17 lat. Zwycięzcą zostaje zawsze twórca najlepiej zaprojektowanego produktu handlowego. Rozdanie nagród odbyło się 22 września 2010 r. w Warszawie.

Zdaniem wiceministra gospodarki Dariusza Bogdana coraz więcej firm docenia ogromne znaczenie nowoczesnego designu, który może być najlepszym narzędziem promocyjnym. – Projektowanie produktu jest specjalistyczną usługą, która nie tylko wyróżnia firmę na rynku, ale może znacząco podnieść jej rentowność – powiedział.

Prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego Beata Bochińska poinformowała, że do tegorocznej edycji konkursu „Dobry Wzór” zgłoszono 126 produktów i 12 usług. – Spośród nich eksperci IWP zakwalifikowali 62 produkty i 9 usług – wyjaśniła prezes Bochińska. Dodała, że nagrody są przyznawane w 3 obszarach: Sfera Domu, Sfera Pracy i Sfera Publiczna. – W tym roku formuła konkursu została poszerzona o Sferę Usług, która jest pierwszą tego typu kategorią konkursową na polskim rynku – podkreśliła szefowa Instytutu.

Polecamy: Czy warto reklamować się na facebooku

Podsekretarz stanu w MG Dariusz Bogdan wręczył nagrodę specjalną Ministra Gospodarki „Wzór Roku 2010” dla najlepszego produktu stworzonego przez polskiego projektanta i wyprodukowanego przez polskiego przedsiębiorcę. Zwyciężył miejski pojazd elektryczny S.A.M. RE-VOLT, który zdobył również nagrodę w kategorii Sfera Publiczna. – Doceniliśmy ten pomysł, bo spełnia nie tylko nowatorskie kryteria, ale również wychodzi naprzeciw oczekiwaniom związanym z ochroną środowiska, oszczędnością w eksploatacji i poprawą bezpieczeństwa ruchu drogowego – podkreślił wiceminister.

Źródło: MG

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Monika Dmochowska

Radca prawny w kancelarii Raczkowski Paruch sp.k. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Przed rozpoczęciem współpracy z kancelarią Raczkowski Paruch, zdobywała doświadczenie w międzynarodowych kancelariach prawnych PwC Legal, CMS Cameron McKenna oraz wspierając jednego z kluczowych klientów kancelarii w ramach oddelegowania w jego siedzibie (secondment) w Warszawie i w Wiedniu. Posiada doświadczenie w obsłudze przedsiębiorstw w zakresie prawa pracy, w szczególności w sprawach związanych z zatrudnianiem i zwalnianiem pracowników, w tym kadry menedżerskiej, wprowadzaniem programów premiowych, ochroną danych osobowych pracowników, a także w prawno-pracowniczych aspektach transakcji korporacyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK