| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Zagraniczna promocja polskiej gospodarki

Zagraniczna promocja polskiej gospodarki

Projekt „Promocja polskiej gospodarki na rynkach zagranicznych” został rozpoczęty przez Ministerstwo Gospodarki. Na promocje polskiej przedsiębiorczości  przeznaczono ze środków unijnych blisko 200 mln zł.

Na konferencji poświęconej poddziałaniu 6.5.1 PO IG, 15 września 2010 r. w Warszawie, wicepremier Waldemar Pawlak wyjaśnił, że poddziałanie 6.5.1 PO IG ma na celu wzmocnienie konkurencyjności gospodarki przez poprawę jej wizerunku wśród międzynarodowych partnerów oraz łatwiejszego dostępu do informacji o Polsce. – Zależy nam, aby do promocji naszego kraju zaangażować również przedsiębiorców. Liczymy na wsparcie izb gospodarczych, Stowarzyszenia Eksporterów Polskich, a także organizacji polonijnych. Wspólnie stwórzmy silne, polskie marki, które będą rozpoznawalne na całym świecie – zachęcił wicepremier.

Dodał, że projekt MG zakłada organizację dużych wydarzeń promocyjnych, takich jak targi i misje zagraniczne, które zwiększą stopień rozpoznawalności Polski na świecie. – Organizacje przedsiębiorców biorące udział w tych wydarzeniach mogą liczyć na pomoc w ramach poddziałania 6.5.2 PO IG „Wsparcie udziału przedsiębiorców w programach promocji”, na którego realizację mamy prawie 170 mln euro – podkreślił szef resortu gospodarki.

Zdaniem wicepremiera Pawlaka postrzeganie Polski przez partnerów handlowych poprawia się. – Wpłynął na to m.in. 3 proc. wzrost gospodarczy, który jako jedyni w Europie osiągnęliśmy pomimo kryzysu – przypomniał wiceszef rządu. Zaznaczył, że niewątpliwym sukcesem jest również utrzymanie od początku okresu transformacji średniorocznego tempa niemal 5 proc. wzrostu PKB oraz napływ inwestycji zagranicznych na poziomie 130 mld dol. – Jesteśmy bezpiecznym miejscem do lokowania inwestycji, m.in. ze względu na członkostwo w UE i przynależność do strefy Schengen – dodał szef MG.

Polecamy: Jak stworzyć biznesplan

Z kolei wiceminister gospodarki Rafał Baniak wyjaśnił, że projekt „Promocja polskiej gospodarki na rynkach zagranicznych” przewiduje również przeprowadzenie badań wizerunkowych w krajach, które będą priorytetowymi dla naszych eksporterów. – Na podstawie wniosków z raportu przygotujemy koncepcję promocji, w tym kierunki i narzędzia komunikacji oraz atrybuty marki Polska – powiedział wiceminister. – Utworzymy także portal internetowy, który posłuży jako platforma nawiązywania kontaktów biznesowych z kontrahentami zagranicznymi, a przede wszystkim zgromadzi i uporządkuje informacje o Polsce i rynkach zagranicznych – dodał wiceszef MG.

Źródło: MG

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Budzis

Doradca finansowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK