| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > XX Forum Ekonomiczne w Krynicy

XX Forum Ekonomiczne w Krynicy


W dniach 8-11 września 2010 r. odbywa się XX Forum Ekonomiczne w Krynicy Zdrój. Tegoroczną nowością jest poruszanie zagadnień prawnych, w szczególności podczas szczytu Ministrów Sprawiedliwości Grupy Wyszehradzkiej.

W trakcie Forum odbywa się szczyt Ministrów Sprawiedliwości Grupy Wyszehradzkiej (Polski, Czech, Słowacji i Węgier). Spotkania – także bilateralne, które maja miejsce w trakcie szczytu - poświęcone są m.in. priorytetom węgierskiej (od 1 stycznia 2011 r.) oraz polskiej (od 1 lipca 2011 r.) Prezydencji w Unii Europejskiej, a także współpracy w zakresie korzystania z nowoczesnych technologii.

- Jest to faktyczna reaktywacja Grupy Wyszehradzkiej – mówi Minister Sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski. - W związku z tym, że pierwszy raz Unią Europejską przez cały rok kierować będą tzw. nowi członkowie (Polska, Węgry) – tej tematyce w szczególnej mierze poświęcony będzie cykl naszych spotkań. Prezydencja Polski i Węgier jest swoistym egzaminem dla wszystkich krajów tej grupy – dodaje.

Polecamy: Jak założyć własna firmę

- Coraz większy przepływ osób w granicach UE wymusza konieczność skoordynowanych działań nie tylko na poziomie krajowym, lecz także regionalnym. Jesteśmy gotowi wspólnie dzielić się z naszymi sąsiadami różnymi rozwiązaniami. W szczególności wzajemnie przydatna może być wymiana doświadczeń z zakresu kształcenia kadr wymiaru sprawiedliwości oraz z zakresu wykorzystania technologii informatycznych w sądach – tłumaczy Minister Krzysztof Kwiatkowski.

Ponadto, w trakcie spotkania ministrów sprawiedliwości państw Grupy Wyszehradzkiej Ministerstwo Sprawiedliwości RP zaproponuje projekt międzynarodowej współpracy w celu opracowania wspólnych strategii i planów działania dla wzmocnienia rozwoju wiedzy o adaptacji systemów prawnych i instytucji wymiaru sprawiedliwości do wymagań związanych z integracją europejską w państwach naszego regionu.

Źródło: Ministerstwo Sprawiedliwości

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Dawid Tomaszewski

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK