| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > XX Forum Ekonomiczne w Krynicy

XX Forum Ekonomiczne w Krynicy


W dniach 8-11 września 2010 r. odbywa się XX Forum Ekonomiczne w Krynicy Zdrój. Tegoroczną nowością jest poruszanie zagadnień prawnych, w szczególności podczas szczytu Ministrów Sprawiedliwości Grupy Wyszehradzkiej.

W trakcie Forum odbywa się szczyt Ministrów Sprawiedliwości Grupy Wyszehradzkiej (Polski, Czech, Słowacji i Węgier). Spotkania – także bilateralne, które maja miejsce w trakcie szczytu - poświęcone są m.in. priorytetom węgierskiej (od 1 stycznia 2011 r.) oraz polskiej (od 1 lipca 2011 r.) Prezydencji w Unii Europejskiej, a także współpracy w zakresie korzystania z nowoczesnych technologii.

- Jest to faktyczna reaktywacja Grupy Wyszehradzkiej – mówi Minister Sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski. - W związku z tym, że pierwszy raz Unią Europejską przez cały rok kierować będą tzw. nowi członkowie (Polska, Węgry) – tej tematyce w szczególnej mierze poświęcony będzie cykl naszych spotkań. Prezydencja Polski i Węgier jest swoistym egzaminem dla wszystkich krajów tej grupy – dodaje.

Polecamy: Jak założyć własna firmę

- Coraz większy przepływ osób w granicach UE wymusza konieczność skoordynowanych działań nie tylko na poziomie krajowym, lecz także regionalnym. Jesteśmy gotowi wspólnie dzielić się z naszymi sąsiadami różnymi rozwiązaniami. W szczególności wzajemnie przydatna może być wymiana doświadczeń z zakresu kształcenia kadr wymiaru sprawiedliwości oraz z zakresu wykorzystania technologii informatycznych w sądach – tłumaczy Minister Krzysztof Kwiatkowski.

Ponadto, w trakcie spotkania ministrów sprawiedliwości państw Grupy Wyszehradzkiej Ministerstwo Sprawiedliwości RP zaproponuje projekt międzynarodowej współpracy w celu opracowania wspólnych strategii i planów działania dla wzmocnienia rozwoju wiedzy o adaptacji systemów prawnych i instytucji wymiaru sprawiedliwości do wymagań związanych z integracją europejską w państwach naszego regionu.

Źródło: Ministerstwo Sprawiedliwości

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Adwokacka Ratajczak Adwokaci

Kancelaria Adwokacka

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK