| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Mniej obciążeń dla przedsiębiorców

Mniej obciążeń dla przedsiębiorców

Polskie firmy pomimo świadomości korzyści jakie przynosi CSR rzadko skupiają się na społecznej odpowiedzialności organizacji - wynika z badań przeprowadzonych przez Polską Konfederację Pracodawców Prywatnych Lewiatan oraz Deloitte.

Dla członków zarządów dużych, polskich firm synonimem CSR jest najczęściej działanie zgodne z prawem - niemal 67% respondentów rozumie w ten sposób określenie „przedsiębiorstwo społecznie odpowiedzialne". Na kolejnych miejscach znalazły się sformułowania: „działanie w sposób przejrzysty", „dbałość o stabilne zatrudnienie".

Respondenci zapytani natomiast o największą korzyść, jaką przynosi im działalność społecznie odpowiedzialna, wskazują na kształtowanie pozytywnego wizerunku firmy i jej reputacji - tak twierdzi ponad 70% badanych. Na drugim miejscu, niemal równolegle, znalazło się utrzymanie lojalności klientów oraz wiarygodności firmy - wskazało na nie 43 % respondentów. Tylko 4 % badanych twierdzi, że prowadzenie społecznie odpowiedzialnego biznesu nie przynosi żadnych korzyści.

Polecamy: Jak sprawdzić kontrahenta

Mimo że zdecydowana większość przedsiębiorców deklaruje, iż działalność odpowiedzialna społecznie jest istotna w ich firmie, tylko niektórzy podejmują konkretne działania. W 36% badanych firm został opracowany i wdrożony kodeks etyki.

Mniej niż 1/3 firm posiada jakiś dokument, w którym spisana jest jej polityka społecznej odpowiedzialności, a 28% przedsiębiorstw posiada osobę dedykowaną w jakiejś mierze do tematu CSR. Interesujące jest, że wiele przedsiębiorstw nie wdrożyło i nawet nie planuje zaimplementować konkretnych narzędzi pozwalających na prowadzenie odpowiedzialnego społecznie biznesu, mimo iż deklarują taką potrzebę.

Źródło: PKPP Lewiatan

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Alicja Moszyńska

Właścicielka firmy Architektura Biznesu: doradza MSP w zakresie budowania marki i kultury firmy, marketingu, negocjacji i obsługi klienta.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK