| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Jakich pracowników potrzebują polskie przedsiębiorstwa?

Jakich pracowników potrzebują polskie przedsiębiorstwa?

Współczynnik aktywności zawodowej w UE kształtuje się na poziomie 71,3% natomiast w Polsce tylko na poziomie 65,2%. W sytuacji określanej jako szczególnie trudna znajdują się kobiety, absolwenci oraz osoby powyżej 50 roku życia. Podobną negatywną tendencję zauważyć można w przypadku pracowników o niskich kwalifikacjach. Warto więc postawić sobie pytania – czy mamy do czynienia z niechcianymi czy raczej zapomnianymi zasobami ludzkimi. Czy tych pracowników faktycznie nie potrzebują polskie przedsiębiorstwa?

Te pytania staną się podstawą debaty, której organizatorem jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ze współpracy z Gazetą Prawną.Udział w debacie potwierdzili eksperci rynku pracy z instytucji otoczenia biznesu, przedstawiciele administracji publicznej, kadra naukowa zajmująca się wskazaną tematyką oraz przedstawiciele działów HR. Wspólnie z zaproszonymi gośćmi chcemy zastanowić się nad rozwiązaniami, które mogą przyczynić się do aktywizacji zawodowej i zwiększenia poziomu zatrudnienia tych grup, najsłabiej reprezentowanych na rynku pracy. Zastanowimy się również czy podjęte działania będą w stanie, w odczuwalny sposób wpłynąć na polską gospodarkę i przyśpieszyć jej rozwój?

Przeczytaj także: Dlaczego osoba pracująca na zlecenie nie jest pracownikiem

Podstawą do dyskusji będą badania i projekty realizowane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach czterech projektów: „Telepraca – nowa forma organizacji pracy w przedsiębiorstwach”, „Z wiekiem na plus – szkolenia dla przedsiębiorców”, „Każdy pracownik jest ważny – podnoszenie kompetencji pracowników o niskich kwalifikacjach” oraz „Biznes dla edukacji”.

Debata odbędzie się 16 września 2010 roku o godzinie 10.30. Udział w debacie jest bezpłatny.

Swój udział zarejestrować można pod adresem: www.gazetaprawna.pl/webinaria/parp

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Artur Tim

Doradca podatkowy w Departamencie Doradztwa Podatkowego i Prawnego Kancelarii Mariański Group w Łodzi

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK