| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Jakich pracowników potrzebują polskie przedsiębiorstwa?

Jakich pracowników potrzebują polskie przedsiębiorstwa?

Współczynnik aktywności zawodowej w UE kształtuje się na poziomie 71,3% natomiast w Polsce tylko na poziomie 65,2%. W sytuacji określanej jako szczególnie trudna znajdują się kobiety, absolwenci oraz osoby powyżej 50 roku życia. Podobną negatywną tendencję zauważyć można w przypadku pracowników o niskich kwalifikacjach. Warto więc postawić sobie pytania – czy mamy do czynienia z niechcianymi czy raczej zapomnianymi zasobami ludzkimi. Czy tych pracowników faktycznie nie potrzebują polskie przedsiębiorstwa?

Te pytania staną się podstawą debaty, której organizatorem jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ze współpracy z Gazetą Prawną.Udział w debacie potwierdzili eksperci rynku pracy z instytucji otoczenia biznesu, przedstawiciele administracji publicznej, kadra naukowa zajmująca się wskazaną tematyką oraz przedstawiciele działów HR. Wspólnie z zaproszonymi gośćmi chcemy zastanowić się nad rozwiązaniami, które mogą przyczynić się do aktywizacji zawodowej i zwiększenia poziomu zatrudnienia tych grup, najsłabiej reprezentowanych na rynku pracy. Zastanowimy się również czy podjęte działania będą w stanie, w odczuwalny sposób wpłynąć na polską gospodarkę i przyśpieszyć jej rozwój?

Przeczytaj także: Dlaczego osoba pracująca na zlecenie nie jest pracownikiem

Podstawą do dyskusji będą badania i projekty realizowane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach czterech projektów: „Telepraca – nowa forma organizacji pracy w przedsiębiorstwach”, „Z wiekiem na plus – szkolenia dla przedsiębiorców”, „Każdy pracownik jest ważny – podnoszenie kompetencji pracowników o niskich kwalifikacjach” oraz „Biznes dla edukacji”.

Debata odbędzie się 16 września 2010 roku o godzinie 10.30. Udział w debacie jest bezpłatny.

Swój udział zarejestrować można pod adresem: www.gazetaprawna.pl/webinaria/parp

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Stanisław Trzeciak

Radca prawny (prawo Białorusi), aplikant radcowski OIRP Lublin

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK