| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Ostatnia chwila na ratowanie lub restrukturyzację

Ostatnia chwila na ratowanie lub restrukturyzację

Od 1 do 14 września br. będą przyjmowane wnioski o udzielenie pomocy publicznej na ratowanie lub restrukturyzację ze środków Funduszu Restrukturyzacji Przedsiębiorców. 

To ostatni moment na przygotowanie wszystkich dokumentów, aby w terminie wnioskować o dofinansowanie z FRP. Fundusz to realna pomoc w prowadzeniu działań restrukturyzacyjnych i modernizacyjnych w przedsiębiorstwach, także tych, które ucierpiały wskutek tegorocznej powodzi. Do wykorzystania dla przedsiębiorców pozostaje kwota 100 mln PLN – zachęca do składania wniosków Mikołaj Budzanowski, wiceminister Skarbu Państwa.

Fundusz Restrukturyzacji Przedsiębiorców jest państwowym funduszem celowym, który pozostaje w dyspozycji Ministra Skarbu Państwa i jest systemem udzielania wsparcia na ratowanie i restrukturyzację przedsiębiorców, o których mowa w art. 2 pkt. 8 a ustawy z dnia 8 sierpnia 1996 r. o zasadach wykonywania uprawnień przysługujących Skarbowi Państwa (Dz. U. Nr 106, poz. 493 ze zm.) tj. przedsiębiorstw państwowych oraz spółek z udziałem Skarbu Państwa.

Warunki i tryb udzielania pomocy zostały określone w rozporządzeniu Ministra Skarbu Państwa z dnia 6 kwietnia 2007 r. w sprawie pomocy publicznej na ratowanie i restrukturyzację przedsiębiorców (Dz. U. Nr 80, poz. 543).

Polecamy: Jak założyć własna firmę

Należy podkreślić, że istniejący system udzielania wsparcia wspomaga w sposób aktywny i elastyczny prowadzenie działań restrukturyzacyjnych w nadzorowanych przedsiębiorstwach oraz jest jedynym instrumentem w skali całego kraju, który pozwala Skarbowi Państwa wspierać w formach bezpośrednio gotówkowych restrukturyzowane przedsiębiorstwa.

Szczegółowe informacje oraz formularz wniosku w wersji elektronicznej do pobrania znajdują się na stronach internetowych Ministerstwa Skarbu Państwa (www.msp.gov.pl) w zakładce pomoc publiczna.

Źródło: MSP

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Zielona Linia

Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK