| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Ostatnia chwila na ratowanie lub restrukturyzację

Ostatnia chwila na ratowanie lub restrukturyzację

Od 1 do 14 września br. będą przyjmowane wnioski o udzielenie pomocy publicznej na ratowanie lub restrukturyzację ze środków Funduszu Restrukturyzacji Przedsiębiorców. 

To ostatni moment na przygotowanie wszystkich dokumentów, aby w terminie wnioskować o dofinansowanie z FRP. Fundusz to realna pomoc w prowadzeniu działań restrukturyzacyjnych i modernizacyjnych w przedsiębiorstwach, także tych, które ucierpiały wskutek tegorocznej powodzi. Do wykorzystania dla przedsiębiorców pozostaje kwota 100 mln PLN – zachęca do składania wniosków Mikołaj Budzanowski, wiceminister Skarbu Państwa.

Fundusz Restrukturyzacji Przedsiębiorców jest państwowym funduszem celowym, który pozostaje w dyspozycji Ministra Skarbu Państwa i jest systemem udzielania wsparcia na ratowanie i restrukturyzację przedsiębiorców, o których mowa w art. 2 pkt. 8 a ustawy z dnia 8 sierpnia 1996 r. o zasadach wykonywania uprawnień przysługujących Skarbowi Państwa (Dz. U. Nr 106, poz. 493 ze zm.) tj. przedsiębiorstw państwowych oraz spółek z udziałem Skarbu Państwa.

Warunki i tryb udzielania pomocy zostały określone w rozporządzeniu Ministra Skarbu Państwa z dnia 6 kwietnia 2007 r. w sprawie pomocy publicznej na ratowanie i restrukturyzację przedsiębiorców (Dz. U. Nr 80, poz. 543).

Polecamy: Jak założyć własna firmę

Należy podkreślić, że istniejący system udzielania wsparcia wspomaga w sposób aktywny i elastyczny prowadzenie działań restrukturyzacyjnych w nadzorowanych przedsiębiorstwach oraz jest jedynym instrumentem w skali całego kraju, który pozwala Skarbowi Państwa wspierać w formach bezpośrednio gotówkowych restrukturyzowane przedsiębiorstwa.

Szczegółowe informacje oraz formularz wniosku w wersji elektronicznej do pobrania znajdują się na stronach internetowych Ministerstwa Skarbu Państwa (www.msp.gov.pl) w zakładce pomoc publiczna.

Źródło: MSP

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Wojciech Mazur

Kancelaria Prawa Pracy Wojciech Mazur

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »