| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Przedsiębiorcy mogą zainwestować

Przedsiębiorcy mogą zainwestować

Zbliża się jedna z najważniejszych transakcji w historii polskich rynków kapitałowych, na której mogą skorzystać także przedsiębiorcy.  W listopadzie na warszawskim parkiecie zadebiutuje Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.

Skarb Państwa zamierza sprzedać 63% akcji GPW, a jednocześnie zachować kontrolę strategiczną w spółce. Ministerstwo Skarbu Państwa wybrało firmy, które będą pełnić rolę globalnych koordynatorów, bookrunnerów oraz ko-menedżerów transakcji.

Podczas debiutu, który o ile pozwolą na to warunki rynkowe, jest zaplanowany na pierwszą połowę listopada, Skarb Państwa zamierza sprzedać 63% akcji Giełdy Papierów Wartościowych. Ważnym partnerem w transakcji będzie „akcjonariat obywatelski”, który już wcześniej pokazał swoją siłę i zaufanie do oferty Skarbu Państwa. Obecnie trwają prace nad wprowadzeniem zmian w statucie spółki, mające zabezpieczać interesy Skarbu Państwa oraz polskich rynków kapitałowych. IPO GPW poprzedzone będzie bezprecedensowym roadshow zarządu we wszystkich ważnych ośrodkach kapitałowych świata, promującym polskie rynki kapitałowe i Warszawę jako regionalne centrum finansowe.

Polecamy: Jak uniknąć zwłoki kontrahenta w płatnościach

Debiut giełdowy GPW to ukoronowanie dwudziestolecia transformacji w Polsce, a także dwudziestolecia samej spółki i rynków finansowych w kraju. Warszawska giełda jest najszybciej rozwijającą się giełdą w Europie Środkowo-Wschodniej, a jej debiut pozwoli na otwarcie nowego rozdziału dla samej spółki, jak i polskich rynków kapitałowych.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Minka .pl

oferuje ekologiczne tapety ścienne drukowane w technologii lateksowej HP

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK