| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Wzrost koniunktury w lipcu

Wzrost koniunktury w lipcu


Ogólny klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym jest w lipcu oceniany pozytywnie, podobnie jak w czerwcu, i lepiej niż w analogicznym miesiącu ubiegłego roku.

Oceny ogólnego klimatu koniunktury w budownictwie są w lipcu nieco bardziej optymistyczne od zgłaszanych w czerwcu i w analogicznym miesiącu ubiegłego roku. Odnotowano lepsze niż przed miesiącem oceny bieżącego portfela zamówień, produkcji budowlano-montażowej i sytuacji finansowej, przy nieco ostrożniejszej od zgłaszanej w czerwcu prognozie portfela zamówień. Przewidywania w zakresie produkcji budowlano-montażowej utrzymują się na poziomie optymistycznych prognoz formułowanych przed miesiącem. Oczekiwania dotyczące sytuacji finansowej są nieco bardziej optymistyczne od prognoz formułowanych w czerwcu.

Ogólny klimat koniunktury w handlu detalicznym jest w lipcu oceniany nieco lepiej niż w czerwcu i w analogicznym miesiącu ubiegłego roku. Bieżąca sprzedaż jest ograniczana w mniejszym stopniu niż przed miesiącem. Prognozy na najbliższe miesiące przewidują utrzymanie się sprzedaży na poziomie z czerwca. Zmniejszają się trudności w regulowaniu bieżących i przyszłych zobowiązań finansowych.

Polecamy: Jak oszacować codzienne wydatki firmy

W lipcu w większości badanych grup przedsiębiorstw usługowych koniunktura oceniana jest optymistycznie, podobnie jak przed miesiącem. Najlepiej koniunkturę oceniają firmy z sekcji działalność finansowa i ubezpieczeniowa – w porównaniu z lipcem zeszłego roku oceny te są bardziej korzystne. Negatywnie ogólny klimat koniunktury oceniany jest w jednostkach sekcji edukacja, transport i gospodarka magazynowa oraz – w minimalnym stopniu – sekcji działalność w zakresie usług administrowania i działalność wspierająca, a także działalność związana z kulturą, rozrywką i rekreacją. Najbardziej niekorzystnie oceniają koniunkturę dyrektorzy jednostek z sekcji edukacja, ich oceny są również bardziej pesymistyczne od zgłaszanych w lipcu ubiegłego roku.

Źródło: GUS

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Nazim

Interim manager, ekonomista, bankowiec, finansista, księgowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK