| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Wzrost koniunktury w lipcu

Wzrost koniunktury w lipcu


Ogólny klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym jest w lipcu oceniany pozytywnie, podobnie jak w czerwcu, i lepiej niż w analogicznym miesiącu ubiegłego roku.

Oceny ogólnego klimatu koniunktury w budownictwie są w lipcu nieco bardziej optymistyczne od zgłaszanych w czerwcu i w analogicznym miesiącu ubiegłego roku. Odnotowano lepsze niż przed miesiącem oceny bieżącego portfela zamówień, produkcji budowlano-montażowej i sytuacji finansowej, przy nieco ostrożniejszej od zgłaszanej w czerwcu prognozie portfela zamówień. Przewidywania w zakresie produkcji budowlano-montażowej utrzymują się na poziomie optymistycznych prognoz formułowanych przed miesiącem. Oczekiwania dotyczące sytuacji finansowej są nieco bardziej optymistyczne od prognoz formułowanych w czerwcu.

Ogólny klimat koniunktury w handlu detalicznym jest w lipcu oceniany nieco lepiej niż w czerwcu i w analogicznym miesiącu ubiegłego roku. Bieżąca sprzedaż jest ograniczana w mniejszym stopniu niż przed miesiącem. Prognozy na najbliższe miesiące przewidują utrzymanie się sprzedaży na poziomie z czerwca. Zmniejszają się trudności w regulowaniu bieżących i przyszłych zobowiązań finansowych.

Polecamy: Jak oszacować codzienne wydatki firmy

W lipcu w większości badanych grup przedsiębiorstw usługowych koniunktura oceniana jest optymistycznie, podobnie jak przed miesiącem. Najlepiej koniunkturę oceniają firmy z sekcji działalność finansowa i ubezpieczeniowa – w porównaniu z lipcem zeszłego roku oceny te są bardziej korzystne. Negatywnie ogólny klimat koniunktury oceniany jest w jednostkach sekcji edukacja, transport i gospodarka magazynowa oraz – w minimalnym stopniu – sekcji działalność w zakresie usług administrowania i działalność wspierająca, a także działalność związana z kulturą, rozrywką i rekreacją. Najbardziej niekorzystnie oceniają koniunkturę dyrektorzy jednostek z sekcji edukacja, ich oceny są również bardziej pesymistyczne od zgłaszanych w lipcu ubiegłego roku.

Źródło: GUS

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Mariusz Zając

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK