| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Rosnąca produkcja

Rosnąca produkcja

Produkcja przemysłowa była w ubiegłym miesiącu wyższa o 14,5 proc w stosunku do czerwca 2009 r. W porównaniu z majem 2010 r. zwiększyła się natomiast o 7 proc.

Dane dotyczące produkcji sprzedanej przemysłu w pierwszej połowie 2010 r., pomimo negatywnego wpływu czynników atmosferycznych, wskazują zdaniem ekspertów MG na trwające ożywienie gospodarcze. Wraz z pozytywnymi sygnałami z rynku pracy, pozwalają one oszacować wzrost gospodarczy w pierwszej połowie 2010 r. powyżej 3 proc.

Analitycy MG oczekują w lipcu 2010 r. dalszego wzrostu produkcji przemysłowej, w tempie zbliżonym do 12 proc. Takiego wyniku spodziewają się także w kolejnych kwartałach 2010 r.

Polecamy: Jak uniknąć zwłoki kontrahenta w płatnościach

W czerwcu 2010 r. 27 z 34 działów przemysłu odnotowało wzrost. W produkcji komputerów, wyrobów elektronicznych i optycznych sprzedaż niemal się podwoiła – wzrost o ponad 98 proc., w produkcji chemikaliów i wyrobów chemicznych wzrost wyniósł 35,5 proc. Producenci pojazdów samochodowych, przyczep i naczep zwiększyli sprzedaż o 22,6 proc.

Znacząco przyśpieszyła również sprzedaż produkcji budowlo-montażowej, o 9,6 proc. względem czerwca 2009 r. oraz o 2,3 proc. wobec maja 2010 r. Na wynikach sektora w pierwszej połowie 2010 r. znacząco odbiły się jednak czynniki meteorologiczne: niekorzystne warunki pogodowe w pierwszym kwartale 2010 r. oraz powódź w drugim. Ministerstwo Gospodarki prognozuje, że sprzedaż przedsiębiorstw sektora budowlanego w drugiej połowie 2010 r. będzie wyższa.

Źródło: Ministerstwo Gospodarki

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Dowson Holdings Limited

Optymalizacja podatkowa, konta i spółki zagraniczne

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK