| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Rosnąca produkcja

Rosnąca produkcja

Produkcja przemysłowa była w ubiegłym miesiącu wyższa o 14,5 proc w stosunku do czerwca 2009 r. W porównaniu z majem 2010 r. zwiększyła się natomiast o 7 proc.

Dane dotyczące produkcji sprzedanej przemysłu w pierwszej połowie 2010 r., pomimo negatywnego wpływu czynników atmosferycznych, wskazują zdaniem ekspertów MG na trwające ożywienie gospodarcze. Wraz z pozytywnymi sygnałami z rynku pracy, pozwalają one oszacować wzrost gospodarczy w pierwszej połowie 2010 r. powyżej 3 proc.

Analitycy MG oczekują w lipcu 2010 r. dalszego wzrostu produkcji przemysłowej, w tempie zbliżonym do 12 proc. Takiego wyniku spodziewają się także w kolejnych kwartałach 2010 r.

Polecamy: Jak uniknąć zwłoki kontrahenta w płatnościach

W czerwcu 2010 r. 27 z 34 działów przemysłu odnotowało wzrost. W produkcji komputerów, wyrobów elektronicznych i optycznych sprzedaż niemal się podwoiła – wzrost o ponad 98 proc., w produkcji chemikaliów i wyrobów chemicznych wzrost wyniósł 35,5 proc. Producenci pojazdów samochodowych, przyczep i naczep zwiększyli sprzedaż o 22,6 proc.

Znacząco przyśpieszyła również sprzedaż produkcji budowlo-montażowej, o 9,6 proc. względem czerwca 2009 r. oraz o 2,3 proc. wobec maja 2010 r. Na wynikach sektora w pierwszej połowie 2010 r. znacząco odbiły się jednak czynniki meteorologiczne: niekorzystne warunki pogodowe w pierwszym kwartale 2010 r. oraz powódź w drugim. Ministerstwo Gospodarki prognozuje, że sprzedaż przedsiębiorstw sektora budowlanego w drugiej połowie 2010 r. będzie wyższa.

Źródło: Ministerstwo Gospodarki

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Grupa Deweloperska GEO

Grupa Deweloperska GEO to holding kilkunastu spółek, prowadzących aktywną działalność na terenie trzech polskich aglomeracji: Krakowa, Wrocławia i Katowic.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK