| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Inspektor kontroli skarbowej przychodzi o zachodzie słońca

Inspektor kontroli skarbowej przychodzi o zachodzie słońca

Każdego roku w okresie wakacyjnym inspektorzy kontroli skarbowej intensywnie sprawdzają realizację obowiązków podatkowych zwłaszcza przez przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w kurortach wakacyjnych. Jak informuje np. Urząd Kontroli Skarbowej w Bydgoszczy kontroli można się spodziewać się nie tylko w dni robocze, ale także w soboty i niedziele, również w godzinach wieczornych.

W czasie wakacji Urząd Kontroli Skarbowej w Bydgoszczy zintensyfikuje działania wymierzone w szarą strefę. Permanentne kontrole obejmą miejsca handlu: targowiska, bazary i giełdy na terenie całego województwa. 

Częściej niż zwykle uwagę kontrolerów skupią na sobie podmioty prowadzące działalność gastronomiczną i rozrywkową w miejscowościach turystycznych i wypoczynkowych regionu. Dla przypomnienia: w ubiegłym roku działania inspektorów z UKS w Bydgoszczy zakończyły się nałożeniem 2,5 tysiąca mandatów na kwotę ponad pół miliona złotych. 

Oczywiście nie tylko UKS w Bydgoszczy będzie prowadził tego typu akcję, a wszystkie uks-y w kraju – zwłaszcza, te, na których terenie znajdują się miejscowości o walorach turystycznych i wypoczynkowych.

Stoiska handlowe, sezonowe punkty gastronomiczne, nocne kluby, dyskoteki i puby w miejscowościach turystycznych są od lat na celowniku kontroli skarbowej.

Sprawdzane jest przede wszystkim przestrzeganie obowiązku ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej oraz legalność prowadzonej działalności gospodarczej.

Dotychczasowe kontrole wskazywały, że ponad połowa transakcji w sezonowych punktach gastronomicznych i handlowych przechodzi poza prawidłową ewidencją. Oznacza to, że nie są tego tytułu płacone podatki.

Polecamy: Nikt nie spodziewa się kontroli skarbowej

Kto nie ewidencjonuje sprzedaży na kasie fiskalnej musi liczyć się z mandatem nawet do 2600 zł.

Tego typu wakacyjne akcje kontrolne mają również charakter prewencyjny. Działania są prowadzone m.in. przy wsparciu specjalnych umundurowanych jednostek będących w strukturach urzędów kontroli skarbowej.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Wilk Latkowski Doradcy Podatkowi i Radcowie Prawni

Nowoczesna kancelaria doradztwa podatkowego i prawnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK