| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Rusza budowa odcinka autostrady A1

Rusza budowa odcinka autostrady A1

Podpisano umowy, których przedmiotem będzie budowa autostrady A1 na odcinku Kowal - Sójki i Kotliska - Piątek. Wykonawcą zostały SRB CIVIL ENGINEERING Ltd. oraz SANDO BUDOWNICTWO POLSKA SP. z o.o.

9 lipca 2010 roku w siedzibie łódzkiego Oddziału GDDKiA, w obecności Ministra Infrastruktury Cezarego Grabarczyka, zostały podpisane umowy na budowę 2 odcinków autostrady A1: Kowal - Sójki i Kotliska - Piątek. W uroczystości wzięli również udział Marszałek Województwa Łódzkiego Włodzimierz Fisiak oraz Dyrektor GDDKiA w Łodzi Zbigniew Paliński.

A1 Kowal – Sójki – 30 km

Wykonawcą inwestycji będzie irlandzko-polskie konsorcjum firm: SRB CIVIL ENGINEERING Ltd. – (Irlandia - lider), John Sisk & son Ltd. (Irlandia), Roadbridge (Irlandia) i Budbaum S.A. (Polska), które złożyło najkorzystniejszą ofertę. Wartość kontraktu to ponad 800 mln zł. Inwestycja ta jest zlokalizowana na terenie województw kujawsko-pomorskiego i łódzkiego, za realizację odcinka A1 Kowal - Sójki odpowiada GDDKiA Oddział w Łodzi.

A1 Kotliska – Piątek – 9 km

Wykonawcą inwestycji będzie polsko-hiszpańskie konsorcjum firm, w skład którego wchodzą: SANDO BUDOWNICTWO POLSKA SP. z o.o. (Lider) oraz Construcciones Sanchez Dominguez - Sando (Hiszpania), które złożyło najkorzystniejszą ofertę. Wartość kontraktu to ponad 512 milionów zł. Inwestycja ta jest zlokalizowana na terenie województwa łódzkiego, za realizację tego odcinka odpowiada GDDKiA Oddział w Łodzi.

Inwestycje te mają być ukończone do końca kwietnia 2012 r.

Polecamy: Milowy krok w likwidacji szkód komunikacyjnych

W przyszłym tygodniu rozpocznie się budowa odcinków autostrady A1, zlokalizowanych na terenie województw kujawsko-pomorskiego i łódzkiego, na których realizację umowy zostały podpisane w czerwcu br.

Od 16 listopada 2007 r. do 9 lipca 2010 r. podpisano umowy na budowę 1511 km dróg krajowych, w tym na 702 km autostrad oraz 809 km dróg ekspresowych, obwodnic i dużych przebudów dróg.

Źródło: GDDKiA

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

MojeBiuro24

MojeBiuro24.pl jest platformą dedykowaną biurom rachunkowym w celu ułatwienia pracy księgowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK