| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Rośnie popularność e-deklaracji podatkowych

Rośnie popularność e-deklaracji podatkowych

Ministerstwo Finansów informuje, że liczba deklaracji podatkowych składanych drogą elektroniczną sukcesywnie rośnie. Jak wynika z badania „e-Deklaracje 2010” przeprowadzonego przez Ministerstwo Finansów i Pricewaterhouse Coopers, zdecydowana większość ankietowanych oceniła system jako sprawny i funkcjonalny, a 84% ponownie rozliczy się z urzędem skarbowym przez Internet. W przyszłym roku pojawią się kolejne ułatwienia dla podatników.

Według badań, z tej formy składania rocznego zeznania podatkowego skorzystał co piąty z ankietowanych podatników, a kolejne 44% jest zainteresowane taką formą składania zeznań.

Dodatkowo ponad 60% respondentów za największą zaletę systemu uznało wygodę – możliwość rozliczenia się bez wychodzenia z domu, a 14% – oszczędność czasu.

Na konferencji przedstawiciele Ministerstwa Finansów podkreślili, że umożliwianie podatnikom składania rozliczeń podatkowych on-line to priorytetowe zadanie resortu. Stąd w przyszłym roku planowane są kolejne ułatwienia w systemie e-Deklaracje.

Ministerstwo Finansów chce, żeby przez Internet można było składać wszystkie rodzaje PIT-ów. Aby spopularyzować system pojawi się także możliwość złożenia wspólnego zeznania przez małżonków bez składania upoważnienia UPL-1 oraz korekty deklaracji podatkowych.

Polecamy: Najważniejsze PITy złożysz przez internet bez e-podpisu

Wyniki badania świadczą o tym, że coraz większa liczba Polaków przekonuje się do nowoczesnych rozwiązań funkcjonujących w większości krajów UE. – Postęp w funkcjonowaniu systemu jest znaczny, ale nadal będziemy pracować nad tym, żeby narzędzie to było w pełni przyjazne dla klientów – podsumował konferencję podsekretarz stanu w MF Maciej Grabowski.

Pełna wersja raportu

Źródło: Ministerstwo Finansów

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Michał Kołodziejczyk

Adwokat, ekspert w zakresie sądowego postępowania cywilnego i karnego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »