| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Polska wobec kryzysu europejskiego

Polska wobec kryzysu europejskiego

„Polska wobec kryzysu europejskiego” to temat wykładu jaki odbył się w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera. Poprowadził go minister Jacek Rostowski.

Podczas wystąpienia minister mówił o skutkach kryzysu w Grecji, które odbijają się na wszystkich krajach członkowskich Europy. Podkreślał, że kraje, które zdecydowały się pomóc Grecji chcą być pewne, że to ostatni tego typu przypadek i dlatego domagają się zmian reguł obowiązujących w strefie euro. – Musimy dołożyć wszelkich starań, żeby te reguły były dla Polski jak najbardziej korzystne – mówił Rostowski. Minister przypomniał także znaczenie decyzji rządu o podjęciu oszczędności, co pozwoliło Polsce obronić się w decydującej fazie kryzysu ekonomicznego

Jacek Rostowski wskazał również na potrzebę zreformowania polskiego sektora finansowego. – Obecnie doszliśmy do granic naszych możliwości, jeśli chodzi o poprawianie finansów publicznych bez wprowadzenia nowych ustaw – powiedział mister i zapewnił, że rząd ma gotowe projekty niezbędnych reform.

Polecamy: serwis Umowy

Minister podkreślił również, że polityka naszego kraju wobec wahań gospodarki Europy polega przede wszystkim na współpracy pomiędzy państwami oraz solidarności wobec nich. – Największe zagrożenie dla Europy to brak solidarności w obliczu kryzysu – ocenił minister i przypomniał o pomocy udzielonej przez Polskę Łotwie w 2008 r. i niedawno Islandii. Jego zdaniem taka solidarność w przyszłości zaprocentuje.

W dwóch wykładach wzięli udział przedstawiciele biznesu, parlamentarzyści oraz studenci i kadra naukowa Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera oraz innych krakowskich uczelni.

Źródło: Ministerstwo Finansów

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Bartosz Struzik

Dyrektor Zarządzający internetowego serwisu pracy MonsterPolska.pl, polskiego oddziału międzynarodowej grupy Monster.com.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK