| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Polska wobec kryzysu europejskiego

Polska wobec kryzysu europejskiego

„Polska wobec kryzysu europejskiego” to temat wykładu jaki odbył się w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera. Poprowadził go minister Jacek Rostowski.

Podczas wystąpienia minister mówił o skutkach kryzysu w Grecji, które odbijają się na wszystkich krajach członkowskich Europy. Podkreślał, że kraje, które zdecydowały się pomóc Grecji chcą być pewne, że to ostatni tego typu przypadek i dlatego domagają się zmian reguł obowiązujących w strefie euro. – Musimy dołożyć wszelkich starań, żeby te reguły były dla Polski jak najbardziej korzystne – mówił Rostowski. Minister przypomniał także znaczenie decyzji rządu o podjęciu oszczędności, co pozwoliło Polsce obronić się w decydującej fazie kryzysu ekonomicznego

Jacek Rostowski wskazał również na potrzebę zreformowania polskiego sektora finansowego. – Obecnie doszliśmy do granic naszych możliwości, jeśli chodzi o poprawianie finansów publicznych bez wprowadzenia nowych ustaw – powiedział mister i zapewnił, że rząd ma gotowe projekty niezbędnych reform.

Polecamy: serwis Umowy

Minister podkreślił również, że polityka naszego kraju wobec wahań gospodarki Europy polega przede wszystkim na współpracy pomiędzy państwami oraz solidarności wobec nich. – Największe zagrożenie dla Europy to brak solidarności w obliczu kryzysu – ocenił minister i przypomniał o pomocy udzielonej przez Polskę Łotwie w 2008 r. i niedawno Islandii. Jego zdaniem taka solidarność w przyszłości zaprocentuje.

W dwóch wykładach wzięli udział przedstawiciele biznesu, parlamentarzyści oraz studenci i kadra naukowa Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera oraz innych krakowskich uczelni.

Źródło: Ministerstwo Finansów

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Aureus

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK