| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Firmy z Mazowsza protestują przeciwko ograniczaniu dotacji

Firmy z Mazowsza protestują przeciwko ograniczaniu dotacji

Władze Mazowsza zdecydowały, że w konkursie o uzyskanie dotacji na inwestycje będą mogły uczestniczyć jedynie firmy istniejące nie dłużej niż rok. Przedsiębiorcy ze Związku Pracodawców Warszawy i Mazowsza, a także PKPP Lewiatan nie akceptują tej decyzji i uważają ją za próbę ograniczenia dostępu do dotacji.

Związek Pracodawców Warszawy i Mazowsza, a także PKPP Lewiatan rozumieją potrzebę ograniczania dostępu do wsparcia z funduszy europejskich w przypadku ograniczonych środków finansowych. Jednak takie działania muszą być podejmowane na poziomie kryteriów wyboru projektów, np. poprzez wskazywanie kluczowych dla rozwoju regionu branż lub kategorii przedsiębiorców, którzy powinni otrzymywać wsparcie. Pomoc publiczna nie może być rozdawana na zasadzie wszystkim „po równo”. Samorząd ma pełne prawo określać swoje priorytety inwestycyjne. Jednak we wdrażaniu funduszy obowiązuje zasada partnerstwa. Zdaniem przedsiębiorców samorząd wykluczając Komitet Monitorujący z decyzji, o tym do kogo powinno trafić wsparcie tę zasadę złamał. Co więcej, ogłaszając decyzje w ostatniej chwili, nie dając szansy na przygotowanie dobrych projektów zachowuje się nieodpowiedzialnie.

Należy jeszcze dodać, że przez opieszałość w organizacji przekazywania środków przedsiębiorcom, działające poza Warszawą mikro, małe i średnie firmy tracą 10 proc. dotacji jeżeli nie podpiszą umowy o dofinansowanie swoich projektów w tym roku. Wynika to z mapy drogowej pomocy publicznej.

Źródło: Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Instytut Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy

Doradztwo podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK