| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Jakie są zarobki kierowników

Jakie są zarobki kierowników

Średnie wynagrodzenie kierowników ogółem w 2009 roku wyniosło  4 262 PLN brutto – wynika z raportu „Wynagrodzenia na stanowiskach kierowniczych w 2009 roku”, przygotowanego przez Sedlak & Sedlak. Zarządzający zespołami od 2 do 10 pracowników zarabiali 4 050 PLN. Kierujący większą ilością pracowników otrzymywali miesięcznie 4 600 PLN.

Najwyższe wynagrodzenia wypłacono w 2009 roku kierownikom pracującym w Warszawie (7 800 PLN). Zarabiali blisko dwukrotnie więcej niż osoby na tym samym szczeblu w Białymstoku (4 000 PLN). Ponad 5 000 PLN zarobili menedżerowie w Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu i Krakowie. W pozostałych miastach zarobki kierowników mieściły się w przedziale 4 000 do 5 000 PLN.

Na wysokość wynagrodzeń menedżerów wpływał poziom i rodzaj zdobytego przez nich wykształcenia. Najniższe zarobki (3 200 PLN brutto) otrzymywały osoby z wykształceniem zawodowym. Płace menedżerów, którzy ukończyli zawodową szkołę średnią wyniosły 3 700 PLN i były o ok. 9% wyższe niż wynagrodzenia osób na tym samym szczeblu z wykształceniem średnim ogólnokształcącym. Większymi zarobkami mogli pochwalić się kierownicy z wykształceniem wyższym. Poziom ich płac różnił się jednak w zależności od profilu ukończonych studiów. Najniższe wynagrodzenia otrzymywali absolwenci kierunków pedagogicznych (4 000 PLN) i rolniczych (4 900 PLN). Najwyższe zarobki osiągały osoby po studiach technicznych związanych z elektroniką i informatyką (7 000 PLN).

Polecamy serwis Manager

Pensje kierowników, którzy ukończyli studia podyplomowe, osiągnęły poziom 6 000 PLN. Zarobki absolwentów studiów doktoranckich wyniosły 6 500 PLN. Najwyższe płace otrzymywali kierownicy posiadający dyplom MBA (9 500 PLN).

Źródło:wynagrodzenia.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Grupa TENSE

Interaktywna agencja reklamowa – specjalista w zakresie inbound marketingu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK