| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Kolejne umowy na budowę autostrad

Kolejne umowy na budowę autostrad

Cezary Grabarczyk, minister infrastruktury podpisał umowy na budowę dwóch odcinków autostrady A1: Sójki - Kotliska i Piątek - Stryków oraz na budowę obwodnicy Pabianic. Inwestycje te są zlokalizowane w województwie łódzkim, za ich realizację odpowiada Łódzki Oddział GDDKiA.

Najkorzystniejszą ofertę na budowę odcinka Sójki - Kotliska złożyło konsorcjum firm z liderem, firmą POLDIM z Tarnowa. Wykonawca zaoferował najniższą cenę za wybudowanie odcinka - 542,2 mln zł. Planowane zakończenie robót to kwiecień 2012 r.

Najkorzystniejszą ofertę na budowę odcinka Piątek – Stryków złożyło konsorcjum firm z liderem firmą Johann Bunte Bauunternehmung GmbH&Co.KG z Niemiec. Oferta wykonawcy, która miała najniższą wartość to 569,8 mln zł. Planowane zakończenie robót - kwiecień 2012 r.

Obwodnica będzie przebiegać w korytarzu drogi krajowej nr 14 BIS (5,6 km - łącznik) i S14 (9,6 km), na odcinku Ksawerów – Dobroń. Obwodnica będzie w przyszłości częścią drogi ekspresowej S14 łączącej drogę ekspresową S8 w okolicach Dobronia z autostradą A2 i DK 1 w okolicy Emilii.

Najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum firm z liderem, firmą Hermann Kirchner Polska. Wykonawca zaoferował najniższą cenę za wybudowanie obwodnicy - 513,7 mln zł. Inwestycja ma być ukończona do końca listopada 2011 r.

W przyszłym tygodniu (23 czerwca br.) rozpocznie się budowa węzła Stryków. Jest to drugi co do wielkości tego typu obiekt w Polsce (największy to węzeł „Sośnica” w pobliżu Gliwic, gdzie przecinają się autostrady A1 i A4). Będzie łączył autostrady A1 (północ – południe) i A2 (wschód – zachód). Długość autostrady A1 w ramach węzła to blisko 5 kilometrów.

W ramach inwestycji pojawi się między innymi trzynaście wiaduktów i 18 km kilometrów łącznic, pozwalających na komunikację we wszystkich kierunkach
Umowa na wykonanie węzła została podpisana 18 maja br., planowany termin oddania do ruchu to listopad 2011 r.

MI/IN

Polecamy: Inwestycje.wieszjak.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Wojciech Kliś

Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu prawa handlowego - m.in rejestracje, szeroko pojęte zmiany w spółkach oraz zdarzenia restrukturyzacyjne - przekształcenia, podziały oraz połączenia spółek.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK