| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Kolejne umowy na budowę autostrad

Kolejne umowy na budowę autostrad

Cezary Grabarczyk, minister infrastruktury podpisał umowy na budowę dwóch odcinków autostrady A1: Sójki - Kotliska i Piątek - Stryków oraz na budowę obwodnicy Pabianic. Inwestycje te są zlokalizowane w województwie łódzkim, za ich realizację odpowiada Łódzki Oddział GDDKiA.

Najkorzystniejszą ofertę na budowę odcinka Sójki - Kotliska złożyło konsorcjum firm z liderem, firmą POLDIM z Tarnowa. Wykonawca zaoferował najniższą cenę za wybudowanie odcinka - 542,2 mln zł. Planowane zakończenie robót to kwiecień 2012 r.

Najkorzystniejszą ofertę na budowę odcinka Piątek – Stryków złożyło konsorcjum firm z liderem firmą Johann Bunte Bauunternehmung GmbH&Co.KG z Niemiec. Oferta wykonawcy, która miała najniższą wartość to 569,8 mln zł. Planowane zakończenie robót - kwiecień 2012 r.

Obwodnica będzie przebiegać w korytarzu drogi krajowej nr 14 BIS (5,6 km - łącznik) i S14 (9,6 km), na odcinku Ksawerów – Dobroń. Obwodnica będzie w przyszłości częścią drogi ekspresowej S14 łączącej drogę ekspresową S8 w okolicach Dobronia z autostradą A2 i DK 1 w okolicy Emilii.

Najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum firm z liderem, firmą Hermann Kirchner Polska. Wykonawca zaoferował najniższą cenę za wybudowanie obwodnicy - 513,7 mln zł. Inwestycja ma być ukończona do końca listopada 2011 r.

W przyszłym tygodniu (23 czerwca br.) rozpocznie się budowa węzła Stryków. Jest to drugi co do wielkości tego typu obiekt w Polsce (największy to węzeł „Sośnica” w pobliżu Gliwic, gdzie przecinają się autostrady A1 i A4). Będzie łączył autostrady A1 (północ – południe) i A2 (wschód – zachód). Długość autostrady A1 w ramach węzła to blisko 5 kilometrów.

W ramach inwestycji pojawi się między innymi trzynaście wiaduktów i 18 km kilometrów łącznic, pozwalających na komunikację we wszystkich kierunkach
Umowa na wykonanie węzła została podpisana 18 maja br., planowany termin oddania do ruchu to listopad 2011 r.

MI/IN

Polecamy: Inwestycje.wieszjak.pl

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Okurowski

Specjalista od nowoczesnych technologii zarówno samochodowych jak domowych. Wyjątkowy znawca nawigacji samochodowych, systemów multimedialnych, car audio i aplikacji mobilnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK