| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Niepewność na giełdach

Niepewność na giełdach

Oczywiście chodzi o rozwiązanie głównego problemu, z jakim mierzą się inwestorzy - czy odbicie z ubiegłego tygodnia jest tylko korektą wcześniejszych spadków czy powrotem trwałych zwyżek?

Odpowiedź może i powinna paść w tym tygodniu, ponieważ indeksy giełdowe w Europie w zasadzie już w poniedziałek mogą przetestować pierwsze poziomy oporu. Ponieważ zarówno w USA sesje zakończyły się zwyżkami, jak i na giełdach azjatyckich obserwowaliśmy dziś wzrosty, dobre nastroje mogą przenieść się do Europy.

Dodatkowo rosną notowania surowców, a także euro wobec dolara (już w okolicach 1,22 USD), a więc mamy sprzyjający układ czynników, który może doprowadzić do zwyżek w Europie, zresztą takie rozwiązanie sugerują notowania kontraktów na najważniejsze indeksy.

W przypadku WIG20 poziomem oporu, który może zatrzymać zwyżki jest szczyt z maja w okolicach 2 430 pkt. Ale jego przekroczenie może też skłonić do powrotu na rynek tych inwestorów, którzy wcześniej uznali już zmianę głównego trendu na GPW na spadkowy. Jeśli nie dziś, to w najbliższych dniach sprawa powinna się rozstrzygnąć.

Trzeba też sobie zdawać sprawę, że w miarę jak będą zbliżały się wakacje, atmosfera może robić się senna, a szanse na rozstrzygnięcie będą się oddalały, ponieważ urlopowa flauta potrafi utrzymywać się całymi tygodniami w przypadku rynków finansowych.

Czy w rozstrzyganiu tytułowego problemy mogą pomóc publikowane dane makro? Rynki w ostatnich dniach miały skłonność do ignorowania złych danych, więc jeśli pojawią się dobre informacje, mogłyby rzeczywiście okazać się pomocne. W tym tygodniu poznamy stopę inflacji w krajach UE i USA. Oczywiście niska inflacja jest po myśli posiadaczy akcji.

Ponadto - we wtorek, 15 czerwca br. - odczyt niemieckiego indeksu aktywności ekonomicznej ZEW, a w środę poznamy dynamikę produkcji przemysłowej w USA (u nas te same dane w piątek). Także w środę dowiemy się jak prezentuje się sytuacja w sektorze budownictwa mieszkaniowego w USA (u nas te same dane GUS poda w czwartek), dzień później natomiast nastąpi publikacja indeksu wskaźników wyprzedzających w USA.

Polecamy: Inwestycje.wieszjak.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

ratalnie.com

Ratalnie.com to marka należąca do Lloyd Financial. Jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku na łatwo dostępne pożyczki gotówkowe opierające się na polskim kapitale.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »