| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Nie płacisz za telefon - trafisz do rejestru dłużników

Nie płacisz za telefon - trafisz do rejestru dłużników

Klienci Telekomunikacji Polskiej, którzy nie płacą rachunków za usługi firmy, zostaną wpisani do Rejestru Dłużników w BIG InfoMonitor.

Już 60 dniowa zwłoka na kwotę minimum 200 zł może mieć poważne skutki dla konsumenta. W przypadku przedsiębiorcy próg ten wynosi 500 zł. Tylko spłata zobowiązania pozwala usunąć informacje o dłużniku z rejestru.

- W każdym biznesie, trzeba się liczyć z ryzykiem, że kontrahenci nie wywiążą się z obowiązku płatniczego. TP S.A. świadczy usługi dla masowych odbiorców i nawet niewielkie należności pojedynczych osób, zsumowane mogą stanowić dużą globalną kwotę. Liczymy, że dzięki współpracy z BIG InfoMonitor, uda nam się sprawnie egzekwować zaległe należności - mówi Wojciech Jabczyński rzecznik grupy TP

BIG InfoMonitor ściśle współpracuje z sektorem bankowym. W związku z tym osoby, których dane znajdują się w jego zasobach, będą miały problem z otrzymaniem kredytu. Oprócz banków Rejestr Dłużników w BIG InfoMonitor codziennie sprawdzają również inne podmioty gospodarcze.

To z kolei wpływa na kolejne problemy dla osób lub firm, które się w nim znajdują – z otrzymaniem pożyczki, z dokonaniem zakupów na raty, czy z zakupem telefonu komórkowego lub internetu. Doświadczenie BIG InfoMonitor pokazuje, że wpis do Rejestru Dłużników w BIG pozwala w 75 proc. przypadków odzyskać zaległe płatności.

- Warto także pamiętać, że zamiast działać „po szkodzie”, często można zapobiec powstaniu należności. Wystarczy sprawdzić osobę lub firmę, z którą planujemy podjąć współpracę, w rejestrze BIG InfoMonitor. W taki sposób za pośrednictwem naszego rejestru, wiarygodność swoich klientów sprawdzają banki, z którymi ściśle współpracujemy. TP S.A. w ramach umowy z BIG InfoMonitor również będzie mieć taką możliwość – dodaje Mariusz Hildebrand prezes Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor.

BIG InfoMonitor

Polecamy: Kredyty.wieszjak.pl

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

dr Michał Wilk

radca prawny, doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK