| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Więźniowie włączyli się do walki z powodzią

Więźniowie włączyli się do walki z powodzią

W akcji powodziowej oraz przy usuwaniu skutków powodzi uczestniczą 74 jednostki organizacyjne Służby Więziennej.

Od 19 maja do dnia 5 czerwca 2010 roku zakłady karne i areszty śledcze skierowały do zatrudnienia bezpośrednio w akcji powodziowej lub przy usuwaniu jej skutków 7232 osadzonych.

Przy umacnianiu wałów przeciwpowodziowych oraz niesieniu pomocy powodzianom uczestniczyło także 1582 funkcjonariuszy i 3 pracowników cywilnych. Osadzeni pracowali przy umacnianiu wałów przeciwpowodziowych w ponad 75 miejscowościach.

Obecnie gotowość do zatrudnienia w akcji powodziowej zgłasza ok. 4660 osadzonych z jednostek penitencjarnych w całym kraju.

Największe zaangażowanie w akcji powodziowej wykazali funkcjonariusze, pracownicy Służby Więziennej i osadzeni Okręgowych Inspektoratów Służby Więziennej we Wrocławiu, w Rzeszowie, w Lublinie, w Poznaniu, w Warszawie i w Bydgoszczy.

Koordynacją działań podejmowanych przez Służbę Więzienną w celu niesienia pomocy ludności w walce z powodzią i usuwania jej skutków zajmuje się  powołany 19 maja 2010 roku przy Centralnym Zarządzie Służby Więziennej Zespół Antykryzysowy.

W 15 Okręgowych Inspektoratach Służby Więziennej oraz w jednostkach organizacyjnych Służby Więziennej, w których wystąpiło realne zagrożenie powodziowe, także powołano sztaby antykryzysowe. Ich zadaniem jest m.in. współpraca z Wojewódzkimi i Miejskimi Centrami Zarządzania Kryzysowego, a także z jednostkami samorządu terytorialnego.

Polecamy: Kodeksy.wieszjak.pl

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Brokerska CDS

CDS działa jako kancelaria doradcza, której misją jest ochrona interesów przewoźników i spedytorów poprzez świadczenie usług w zakresie obsługi ubezpieczeń transportowych (OC przewoźnika, OC spedytora i Cargo) oraz pozasądowej i sądowej obsługi roszczeń i szkód powstałych w transporcie. Świadczymy również usługi związane z zarządzaniem ryzykiem transportowym, a także przeprowadzamy audyty i szkolenia z zakresu prawa przewozowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »