| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Możliwości inwestycyjne dla przedsiębiorstw portugalskich

Możliwości inwestycyjne dla przedsiębiorstw portugalskich

Polska polityka energetyczna do 2030 r., w kontekście energii ze źródeł odnawialnych oraz możliwości inwestycyjne dla portugalskich firm były kluczowymi punktami seminarium z udziałem wiceminister gospodarki Joanny Strzelec-Łobodzińskiej, które odbyło się w Lizbonie 27 maja br.

Spotkanie zorganizował Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP we współpracy ze Stowarzyszeniem Przedsiębiorców Portugalskich (AEP).

Seminarium odbyło się podczas Międzynarodowych Targów Środowiska, Energii i Zrównoważonego Rozwoju AMBINERGIA 2010 w Porto.

Wiceminister Strzelec-Łobodzińska przedstawiła główne kierunki polskiej polityki energetycznej do 2030 r.

– Zmiany, jakie wprowadza dokument to m.in. spadek udziału węgla w całkowitym zużyciu energii oraz wzrost znaczenia energii jądrowej i odnawialnej – podkreśliła.

Zdaniem wice szefowej MG w niedługiej perspektywie odnawialne źródła energii staną się ważnym segmentem polskiej gospodarki, w oparciu o który możliwe będzie budowanie przewagi konkurencyjnej.

- W najbliższym dziesięcioleciu polską energetykę odnawialną czeka olbrzymi wzrost, a jej udział w całkowitym zużyciu energii w Polsce w 2020 r. wyniesie 15 proc. - powiedziała wiceminister. Poinformowała również o pracach, jakie obecnie prowadzi resort gospodarki, aby zapewnić dodatkowy system wsparcia dla sektora.

Wiceminister Strzelec – Łobodzińska zachęcała obecne na seminarium portugalskie firmy do rozpoczęcia działalności w naszym kraju. – W Polsce panują bardzo dobre warunki administracyjno-prawne dla przedsiębiorców zainteresowanych inwestowaniem w odnawialne źródła energii – powiedziała.

- Dostępne są także narzędzia umożliwiające otrzymanie dodatkowych środków finansowych na projekty związane z OZE – dodała.

W ramach wizyty w Portugalii, 26 maja br. wiceminister Joanna Strzelec-Łobodzińska spotkała się z Sekretarzem Stanu ds. Energii i Innowacji w Ministerstwie Gospodarki, Innowacji i Rozwoju Republiki Portugalskiej – Prof. Carlosem Zorrinho.

Tematem rozmów były główne kierunki działań podejmowanych przez rządy Polski i Portugalii w obszarze energii odnawialnej. Podczas spotkania podjęta została również inicjatywa stworzenia programu współpracy pomiędzy resortami oraz przedsiębiorcami obu państw w dziedzinie energetyki, w tym szczególnie w obszarze OZE. W ramach tych działań przewiduje się zorganizowanie jesienią w Polscepolsko-portugalskiego spotkania biznesowego.

Podczas pobytu w Porto wiceminister Strzelec-Łobodzińska spotkała się także z Prezydentem Stowarzyszenia AEP – José António Barros. Podczas spotkania rozmawiano o możliwości nawiązania współpracy pomiędzy Międzynarodowymi Targami w Porto a ośrodkami targowymi w Polsce.

Polecamy: Inwestycje.wieszjak.pl

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Dittmajer i Wspólnicy sp. k.

Kancelaria prawna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK