| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Możliwości inwestycyjne dla przedsiębiorstw portugalskich

Możliwości inwestycyjne dla przedsiębiorstw portugalskich

Polska polityka energetyczna do 2030 r., w kontekście energii ze źródeł odnawialnych oraz możliwości inwestycyjne dla portugalskich firm były kluczowymi punktami seminarium z udziałem wiceminister gospodarki Joanny Strzelec-Łobodzińskiej, które odbyło się w Lizbonie 27 maja br.

Spotkanie zorganizował Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP we współpracy ze Stowarzyszeniem Przedsiębiorców Portugalskich (AEP).

Seminarium odbyło się podczas Międzynarodowych Targów Środowiska, Energii i Zrównoważonego Rozwoju AMBINERGIA 2010 w Porto.

Wiceminister Strzelec-Łobodzińska przedstawiła główne kierunki polskiej polityki energetycznej do 2030 r.

– Zmiany, jakie wprowadza dokument to m.in. spadek udziału węgla w całkowitym zużyciu energii oraz wzrost znaczenia energii jądrowej i odnawialnej – podkreśliła.

Zdaniem wice szefowej MG w niedługiej perspektywie odnawialne źródła energii staną się ważnym segmentem polskiej gospodarki, w oparciu o który możliwe będzie budowanie przewagi konkurencyjnej.

- W najbliższym dziesięcioleciu polską energetykę odnawialną czeka olbrzymi wzrost, a jej udział w całkowitym zużyciu energii w Polsce w 2020 r. wyniesie 15 proc. - powiedziała wiceminister. Poinformowała również o pracach, jakie obecnie prowadzi resort gospodarki, aby zapewnić dodatkowy system wsparcia dla sektora.

Wiceminister Strzelec – Łobodzińska zachęcała obecne na seminarium portugalskie firmy do rozpoczęcia działalności w naszym kraju. – W Polsce panują bardzo dobre warunki administracyjno-prawne dla przedsiębiorców zainteresowanych inwestowaniem w odnawialne źródła energii – powiedziała.

- Dostępne są także narzędzia umożliwiające otrzymanie dodatkowych środków finansowych na projekty związane z OZE – dodała.

W ramach wizyty w Portugalii, 26 maja br. wiceminister Joanna Strzelec-Łobodzińska spotkała się z Sekretarzem Stanu ds. Energii i Innowacji w Ministerstwie Gospodarki, Innowacji i Rozwoju Republiki Portugalskiej – Prof. Carlosem Zorrinho.

Tematem rozmów były główne kierunki działań podejmowanych przez rządy Polski i Portugalii w obszarze energii odnawialnej. Podczas spotkania podjęta została również inicjatywa stworzenia programu współpracy pomiędzy resortami oraz przedsiębiorcami obu państw w dziedzinie energetyki, w tym szczególnie w obszarze OZE. W ramach tych działań przewiduje się zorganizowanie jesienią w Polscepolsko-portugalskiego spotkania biznesowego.

Podczas pobytu w Porto wiceminister Strzelec-Łobodzińska spotkała się także z Prezydentem Stowarzyszenia AEP – José António Barros. Podczas spotkania rozmawiano o możliwości nawiązania współpracy pomiędzy Międzynarodowymi Targami w Porto a ośrodkami targowymi w Polsce.

Polecamy: Inwestycje.wieszjak.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Motiveo

Motiveo.pl to nowy sposób na tworzenie współczesnych systemów motywacyjnych dla handlowców. Platforma ta przeznaczona jest dla całego sektora MŚP.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »