| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Lepsza koniunktura w przemyśle, gorsza w sektorze usług

Lepsza koniunktura w przemyśle, gorsza w sektorze usług

Klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym jest w maju br. oceniany pozytywnie, lepiej niż w analogicznym miesiącu ubiegłego roku – podaje Główny Urząd Statystyczny.

Wpływają na to bardziej korzystne od formułowanych przed miesiącem przewidywania w zakresie portfela zamówień i produkcji oraz znacznie mniej pesymistyczne niż w kwietniu odpowiednie oceny bieżące.

Koniunktura w budownictwie została oceniona w maju pozytywnie. Wpływ na to mają lepsze niż przed miesiącem oceny bieżącego portfela zamówień, produkcji budowlano-montażowej i sytuacji finansowej przy mniej optymistycznych niż w kwietniu br. prognozach portfela zamówień i produkcji.

Koniunktura w handlu detalicznym jest w maju oceniana pozytywnie, lepiej niż w kwietniu i w analogicznym miesiącu ubiegłego roku.

W maju br. oceny ogólnego klimatu koniunktury zgłaszane przez przedsiębiorstwa usługowe ze wszystkich badanych grup (z wyjątkiem jednostek z sekcji edukacja, działalność związana z zakwaterowaniem i usługami gastronomicznymi, działalność związana z obsługą rynku nieruchomości oraz opieka zdrowotna i pomoc społeczna) są gorsze od sygnalizowanych przed miesiącem.

Najlepiej koniunkturę oceniają firmy z sekcji działalność finansowa i ubezpieczeniowa – w porównaniu z majem zeszłego roku oceny te są znacznie bardziej korzystne. Najbardziej negatywnie ogólny klimat koniunktury oceniany jest w jednostkach z sekcji transport i gospodarka magazynowa, jednak oceny te są mniej pesymistyczne od zgłaszanych w maju ubiegłego roku.  

GUS/IN

Polecamy: Zarządzanie.wieszjak.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Marta Padała

Instruktorka nauki jazdy kat.B z uprawnieniami egzaminatora

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK