| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > System płatności mobilnych przekonuje Polaków

System płatności mobilnych przekonuje Polaków

System płatności mobilnych obsługiwany przez mPay przekroczył 150 tysięcy zarejestrowanych użytkowników.

Płać komórką to działający powszechnie system obsługiwany przez platformę systemu mPay, który umożliwia realizowanie płatności telefonem komórkowym m.in. za doładowania kart pre-paid, wnoszenie opłat parkingowych w ośmiu miastach Polski oraz opłaty za bilety komunikacyjne w Warszawie i Lublinie. Umożliwia także płatności za zakupy w Internecie oraz realizowanie przelewów person-to-person.

- W odróżnieniu do innych uruchamianych obecnie systemów działających jedynie testowo lub w bardzo ograniczonym zakresie, rozwiązanie mPay od prawie trzech lat działa na polskim rynku w pełni komercyjnie, obsługując dziesiątki tysięcy transakcji w każdym miesiącu - mówi Konrad Łuczak, prezes zarządu mPay.

I dodaje: - Bardzo nas cieszą kolejne doniesienia o testach innych systemów, świadczy to bowiem o tym, że polski rynek płatności mobilnych ruszył z miejsca i zyskał także rzeczywiste zainteresowanie największych podmiotów z sektora finansów i telekomunikacji. Pojawienie się nowych graczy na rynku oznacza poważne zainteresowanie płatnościami mobilnymi oferowanymi dla klienta masowego.

Polecamy: Inwestycje.wieszjak.pl

Oferowane przez mPay rozwiązania działają obecnie w sieciach czterech głównych operatorów komórkowych w trybie wdzwanianym (IVR), a w sieciach Polkomtel i Playa także w trybie tekstowym (USSD). System mPay od początki jest dostosowany do technologii zbliżeniowej (NFC, Near Field Communication), czyli wykorzystuje przekazywanie informacji pomiędzy telefonem a innym urządzeniem w trybie specjalnego połączenia radiowego.

Jedynym ograniczeniem co do szerszego stosowania technologii NFC jest brak powszechnej dostępności telefonów i urządzeń z wbudowanym interfejsem NFC. Warto jednak zwrócić uwagę, że od ponad 1,5 roku mPay z powodzeniem wdrożył komercyjnie technologię NFC i jest ona m.in. wykorzystywana w ramach obsługi płatności w strefach płatnego parkowania.

W ramach tego rozwiązania pracownicy straży miejskiej odpowiedzialni za kontrolę płatności są wyposażeni w telefony komórkowe posiadające wbudowany system NFC umożliwiające praktycznie automatyczną weryfikację wniesienia opłaty poprzez zbliżenie telefonu do naklejki umieszczonej na szybie zaparkowanego samochodu.

Technologia zbliżeniowa oparta o tryb NFC jest w tym przypadku jednym z elementów oferowanego przez mPay S.A. rozliczania i obsługi płatności telefonem komórkowym w polskich miastach. Na ukończeniu są prace nad tym, aby technologia ta znalazła zastosowanie także przy kontroli biletów komunikacji miejskiej zakupionych w usłudze Płać komórką.

Polecamy: E-firma Wieszjak.pl

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Strict Minds Communication

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK