| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Nowe zasady rozlicznia zagranicznej diety

Nowe zasady rozlicznia zagranicznej diety

Pracodawcy będą mogli ustalać różne wysokości diet w trakcie podróży służbowej po kilku krajach. Firmy więcej wydadzą na noclegi i posiłki dla pracowników.

Jeśli pracownik odbywa podróż służbową do Brukseli, ale po drodze odbędzie też służbowe spotkania w Pradze, firma będzie mogła ustalić różne diety na pobyt w Belgii i Czechach (będzie to odpowiednio 48 i 41 euro za dobę). Pracodawca uzyska bowiem prawo do ustalania kilku docelowych państw jednej podróży służbowej.

Polecamy serwis: Koszty

Tak wynika z projektu rozporządzenia ministra pracy i polityki społecznej w sprawie wysokości oraz warunków ustalania należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej na obszarze kraju oraz poza granicami kraju. Wejdzie ono w życie pierwszego dnia miesiąca następującego po tym, w którym rozporządzenie zostanie ogłoszone w Dzienniku Ustaw.

Nowe zasady obliczania diet nie będą dotyczyć sytuacji, gdy udając się do docelowego miejsca podróży, pracownik przebywa na terenie innych państw, ale jedynie podróżuje tranzytem (czyli nie realizuje w nich żadnych zadań służbowych).

Po zmianie przepisów wzrosną wyraźnie minimalne stawki diet i limitów noclegowych dla pracowników przebywających w podróży służbowej (m.in. w Rosji, USA, Niemczech, Francji).

Porównaj Diety w zagranicznej podróży służbowej pracownika

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Green Drive

To kampania społeczna realizowana przez Fundację Trans.org (www.trans.org). Głównym celem akcji jest pokazanie firmom transportowym w Europie najlepszych sposobów na zmniejszenie wydatków na paliwo.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »