| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Kończą się pieniędze na szkolenia ze środków unijnych

Kończą się pieniędze na szkolenia ze środków unijnych

Zostało już tylko mniej niż 60 proc. unijnych pieniędzy na organizację szkoleń. Najszybciej wydawane są fundusze przewidziane na aktywizację osób bezrobotnych.

Przedsiębiorcy, którzy za unijne środki chcą szkolić swoich pracowników, muszą się pośpieszyć. Dzisiaj Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ogłasza konkurs na dofinansowanie szkoleń zamkniętych, czyli organizowanych na potrzeby konkretnej firmy. Przedsiębiorcy będą mogli się ubiegać o 200 mln zł.

Przeczytaj także: Dotacje unijne na szkolenia i doradztwo

W przyszłym tygodniu zaś PARP rozpocznie nabór wniosków na projekty szkoleń otwartych, czyli dostępnych dla pracowników wszystkich przedsiębiorstw. Na ten cel przeznaczy 100 mln zł. Z prawie 1,5 mld zł (przewidzianych na lata 2007–2013) pozostanie do wykorzystania jedynie około 150 mln zł. Oznacza to, że dwa majowe konkursy będą ostatnimi z tak dużą pulą środków w obecnej perspektywie finansowej.

Województwa najszybciej wydają unijne pieniądze przewidziane w Programie Operacyjnym Kapitał Ludzki (PO KL) na aktywizację zawodową osób bezrobotnych. Wojewódzkie urzędy pracy zakontraktowały już 3,6 mld zł, czyli prawie połowę wszystkich pieniędzy przewidzianych na ten cel do 2013 roku. Ze szkoleń skorzystało już ponad 314 tys. osób pozostających bez zatrudnienia. Eksperci ostrzegają jednak, że duża aktywność firm szkoleniowych w pozyskiwaniu funduszy nie musi przełożyć się na efektywność szkoleń. Spora część kontraktowanych projektów przewiduje proste kursy z obsługi komputera czy autoprezentacji.

Polecamy serwis Fundusze unijne

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Anita Pardej

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK