| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Rząd niesie pomoc bliskim ofiar katastrofy lotniczej

Rząd niesie pomoc bliskim ofiar katastrofy lotniczej

Prawie wszystkie rodziny, które straciły swoich bliskich w katastrofie pod Smoleńskiem otrzymały już specjalne rządowe zasiłki - informuje MSWiA.

Jak dotąd pomoc finansową wypłacono 90 osobom. Koordynatorzy wyznaczeni przez wojewodów opiekują się wszystkimi rodzinami dotkniętymi przez tragedię.

Pieniądze są na bieżąco przekazywane rodzinom. Każda z nich otrzymuje 40 tys. złotych. Środki są w dyspozycji wojewodów. Decyzja o terminie i formie przekazania pomocy finansowej należy do bliskich ofiar katastrofy.

Koordynatorzy w poszczególnych województwach zapewniają rodzinom wszechstronną pomoc. Pomagają m.in. zorganizować uroczystości pogrzebowe, załatwić niezbędne formalności w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, czy uzyskać wsparcie materialne.

20 kwietnia br. Rada Ministrów omówiła prace międzyresortowego zespołu, który koordynuje działania związane z wypadkiem lotniczym pod Smoleńskiem. W najbliższych dniach rząd podejmie decyzję o przyznaniu rent specjalnych. Opracowywane są także rozwiązania dotyczące systemu stypendialnego dla uczących się dzieci ofiar katastrofy.

Rząd pokrywa również koszty uroczystości żałobnych oraz koszty związane z pogrzebem osób, które zginęły w katastrofie samolotu. Z budżetu państwa na ten cel przeznaczono 20 mln złotych.

MSWiA/IN

Polecamy: Kodeksy.wieszjak.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Polska Izba Biegłych Rewidentów

Samorząd zawodowy biegłych rewidentów

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK