| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Lekkie wzrosty na europejskich parkietach

Lekkie wzrosty na europejskich parkietach

Giełdy europejskie zaczęły sesję od lekkich wzrostów. Pozytywnym impulsem był fakt, że KE jest gotowa zrekompensować liniom lotniczym część strat z unijnych pieniędzy.

Wczorajsze spadki na GPW nie zostały potwierdzone wysokimi obrotami (ok. 1 mld PLN dla WIG20 i 1,4 mld PLN na całym rynku), dlatego nie można jeszcze mówić o zanegowaniu dotychczasowej tendencji.

Wprawdzie naruszona została stroma linia trendu wzrostowego, ale odrobina optymizmu z zagranicznych rynków może przekonać inwestorów, by wstrzymali się z realizacją zysków. We wtorek ważny będzie odczyt marcowej dynamiki produkcji przemysłowej w Polsce, w Europie Zachodniej indeksy nastrojów publikowane przez instytut ZEW (w Niemczech prawdopodobnie wzrósł o ok. 2 pkt do 46,3 pkt), a w USA uwaga inwestorów skoncentruje się na wynikach największych banków.

Wczoraj na Wall Street w końcówce sesji główne indeksy odrobiły początkowe straty, a S&P 500 wrócił w okolice 1200 pkt. Sektor finansowy, który w piątek był liderem spadków tym razem ciągnął cały rynek w górę: walory spółek poręczających emisje obligacji Ambac i MBIA wzrosły odpowiednio o 7 i 10 proc., akcje Goldman Sachs podrożały o 1,6 proc., Citigroup zyskał na wartości ponad 7 proc.

Zdecydowanie wielkim zaskoczeniem dla analityków były wyniki grupy Citigroup, która zarobiła w I kw. 2010 r. 4,4 mld USD - zyski pochodziły głównie ze sprzedaży części aktywów oraz bankowości detalicznej, natomiast duże straty wygenerował dział handlujący akcjami i obligacjami.

We wtorek wyniki opublikują dwa najważniejsze banki z Wall Street: Bank of America oraz Goldman Sachs, pod którego adresem zarzuty poważnych nadużyć w piątek wystosowała Komisja Giełd Papierów Wartościowych.

Raport finansowy przedstawi także spółka Apple, która w pierwszym kwartale rozpoczęła sprzedaż nowego gadżetu cieszącego się wielkim zainteresowaniem wśród Amerykanów, ale zapewne wyraźna poprawa wyników finansowych dostrzegalna będzie dopiero w kolejnych miesiącach, kiedy nowy produkt zostanie wprowadzony na zagraniczne rynki.

Polecamy: Inwestycje.wieszjak.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Brokerska CDS

CDS działa jako kancelaria doradcza, której misją jest ochrona interesów przewoźników i spedytorów poprzez świadczenie usług w zakresie obsługi ubezpieczeń transportowych (OC przewoźnika, OC spedytora i Cargo) oraz pozasądowej i sądowej obsługi roszczeń i szkód powstałych w transporcie. Świadczymy również usługi związane z zarządzaniem ryzykiem transportowym, a także przeprowadzamy audyty i szkolenia z zakresu prawa przewozowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »