| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Pomoc finansowa dla rodzin ofiar katastrowy samolotu rządowego

Pomoc finansowa dla rodzin ofiar katastrowy samolotu rządowego

MSWiA informuje, że udzielana jest pomoc finansowa dla osób, które straciły swoich bliskich w tragedii smoleńskiej. Wojewodowie nawiązali kontakt ze wszystkimi rodzinami. Dysponują środkami finansowymi, które przekazują na bieżąco rodzinom.

Rodziny sukcesywnie podają numery kont, na które przekazywane są zasiłki. Pomoc jest udzielana w sposób i w terminie zgodnym z życzeniem rodziny: na konto bankowe lub do rąk własnych. Każda z rodzin otrzymuje 40 tys. złotych. Dziś (15 kwietnia) do godz. 17.00 wojewodowie przesłali środki finansowe 45 rodzinom. Na bieżąco wysyłają zasiłki do kolejnych osób.

Pieniądze zostały przyznane na podstawie uchwały Rady Ministrów przyjętej 12 kwietnia br. W sumie na zasiłki dla osób, które straciły swoich najbliższych w katastrofie pod Smoleńskiem rząd przyznał ponad 3,8 mln złotych.

Rząd pokryje również koszty uroczystości żałobnych oraz koszty związane z pogrzebem osób, które zginęły w katastrofie samolotu. Zgodnie z uchwałą z 13 kwietnia br. Rada Ministrów przeznaczyła na ten cel 20 mln złotych.

Oprócz wyżej wymienionej pomocy dodatkowe świadczenia otrzymają rodziny m.in. pracowników cywilnych, żołnierzy. Osobne świadczenia zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa są wypłacane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

MSWiA/IN

Polecamy: Kodeksy.wieszjak.pl

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Sylwia Konik

Współwłaściciel Recrutamos, Konsultant projektów Direct Search/Executive Search

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK