| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > MG inwestuje w młodych przedsiębiorców

MG inwestuje w młodych przedsiębiorców

MG przekazało ponad 25 mln zł na projekt „Droga do Polski przedsiębiorczej”.

Dzięki tym funduszom na najlepszych uczelniach w całej Polsce tworzone są warunki do rozwoju przedsiębiorczości środowiska akademickiego - powiedział wiceminister gospodarki Rafał Baniak podczas wizyty w warszawskich Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości (AIP) 9 kwietnia br.

O zaangażowaniu i poparciu Ministerstwa Gospodarki dla projektu wiceminister Rafał Baniak mówił podczas spotkań z kadrą zarządzającą poszczególnymi AIP.

- Najistotniejszym efektem działania Inkubatorów jest tworzenie aktywnej wspólnoty młodych ludzi, skupionych wokół kluczowych ośrodków naukowo-biznesowych w Polsce – ocenił.

Wyraził ponadto nadzieję, że projekt przyczyni się do poprawy wizerunku kraju na arenie międzynarodowej, co w przyszłości ułatwi pozyskiwanie inwestorów zagranicznych, oraz ekspansję polskich przedsiębiorstw w Europie i na świecie.

Podczas spotkań z władzami uczelni wiceminister Baniak poruszył kwestie współpracy inkubatorów i uczelni, z których się wywodzą.

- Ma to szczególne znaczenie dla promowania wspólnych inicjatyw – podkreślił wiceminister. - To także realna korzyść dla uczelni, która jako gospodarz AIP współpracuje z partnerami biznesowymi, kreując swoją renomę i sieć powiązań – dodał.

Jednym z elementów wizyty wiceministra na uczelniach było spotkanie z beneficjentami AIP Politechniki Warszawskiej, które stało się okazją do wymiany doświadczeń młodych przedsiębiorców, prezentacji ich osiągnięć oraz planów na przyszłość.
Wiceminister Rafał Baniak odwiedził AIP w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, Politechnice Warszawskiej oraz Szkole Głównej Handlowej.

Projekt Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości „Droga do Polski przedsiębiorczej” zakłada m.in.:
1. wypromowanie ok. 400 firm, w tym ok. 250 firm innowacyjnych
2. przeanalizowanie ok. 5 000 pomysłów biznesowych
3. wyposażenie ok. 300 stanowisk pracy przeznaczonych dla osób realizujących projekty gospodarcze w ramach AIP oraz 70 w ramach AIP Business Link (BL).
Wartość usług wyświadczonych firmom w ramach AIP BL szacowana jest na ok. 9,5 mln zł.

Polecamy: Zakładam firmę Wieszjak.pl

MG/IK

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Adwokacka Ratajczak Adwokaci

Kancelaria Adwokacka

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK