| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Firmy prywatne mają więcej miejsc pracy

Aktualizacja: 20.10.2009

W pierwszym kwartale tego roku liczba wolnych miejsc pracy w firmach zatrudniających jedną lub więcej osób wyniosła 75,4 tys. Najwięcej ofert pochodziło z sektora prywatnego. »

Becikowe – zmiana zasad wypłaty

Aktualizacja: 20.10.2009

Do tej pory w celu uzyskania becikowego wystarczyło złożyć wniosek, wraz z odpowiednimi dokumentami. Od dnia 1 listopada 2009 roku będzie wymagane również złożenie określonego w rozporządzeniu zaświadczenia lekarskiego. »

Czy Rosja wychodzi z recesji?

Aktualizacja: 20.10.2009

W trzecim kwartale tego roku rosyjska gospodarka osiągnęła wzrost, co świadczy o wyjściu z recesji – powiedział Aleksiej Kudrin, rosyjski minister finansów. »

Sfinks będzie serwował pizzę

Aktualizacja: 20.10.2009

Sfinks Polska, spółka restauracyjna działającą w segmencie casual dining przejmuje udziały pizzerii Da Grasso. »

Program rodzina na swoim wciąż atrakcyjny

Aktualizacja: 20.10.2009

W ramach programu Rodzina na swoim do tej pory zostało udzielono 30 tys. kredytów. W opinii Piotra Stycznia, podsekretarza stanu powodzenie programu wynika z jego dobrego zainteresowania – podaje ministerstwo infrastruktury. »

Polacy mogą spłacać długi na własnych warunkach

Aktualizacja: 19.10.2009

Rok temu w ogłoszeniach telewizyjnych firma windykacyjna zwróciła się do dłużników z propozycją, aby to oni sami wskazali najbardziej dogodny sposób spłaty zadłużenia. Efektem tej akcji jest zawarcie zgody przez 195 tys. Polaków, którzy mogą spłacać długi na zaproponowanych przez siebie warunkach. »

Kredyt studencki bardziej dostępny

Aktualizacja: 19.10.2009

Kredyty studenckie są najtańszą możliwością wspierania procesu kształcenia studentów. I choć istniały od 1998 roku, to nie wszyscy chętni mogli się ubiegać o pożyczkę. Dopiero od października tego roku weszło w życie rozporządzenie ministra nauki i szkolnictwa, które zapewnia pełne poręczenie kredytów najuboższych studentów przez BGK. »

Amerykański rynek detaliczny może rozczarować inwestorów

Aktualizacja: 19.10.2009

W tym tygodniu zostaną opublikowane wyniki kwartalne spółek amerykańskich działających na rynku detalicznym. Niesie to ze sobą potencjalne ryzyko rozczarowań – prognozuje Emil Szweda, analityk rynków finansowych Open Finance. »

Wahania kursów walut przenoszą się na polski rynek

Aktualizacja: 19.10.2009

Na światowym rynku walutowym wciąż niestabilnie. Eksperci podkreślają, że wahania kursów walut odbijają się także na polskim rynku. »

Ostrożnie na parkiecie

Aktualizacja: 19.10.2009

W ubiegły piątek inwestorzy w Warszawie zachowywali się ostrożnie. Na otwarciu giełdy oba główne indeksy zyskiwały po około 0,1 proc., a wskaźniki małych i średnich firm jeszcze bardziej przybliżały się do zera – zaznacza Roman Przasnyski, główny analityk Gold Finance. »

Spadek w budownictwie mieszkaniowym sięga dna

Aktualizacja: 19.10.2009

Tempo spadku liczby wydawanych pozwoleń na budowę mieszkań i liczby rozpoczętych nowych budów przestało się powiększać. Być może osiągamy właśnie dno – prognozuje Emil Szweda, analityk rynków finansowych z Open Finance. »

Zmiany w procedurach przetargowych

Aktualizacja: 17.10.2009

Dzięki zmianom procedur przetargowych i uelastycznieniu wymagań finansowych GDDKiA zwiększyła konkurencyjność wśród wykonawców na rynku usług budowlanych w infrastrukturze drogowej. »

UOKIK zakazał koncentracji spółek

Aktualizacja: 14.10.2009

UOKIK uniemożliwił dokonania transakcji przyjęć kolejnych spółek. W tym roku w sprawach koncentracji przedsiębiorstw urząd wydał 66 takich decyzji. »

ZUS coraz rzadziej idzie na rękę przedsiębiorcom

Aktualizacja: 17.10.2009

Firmy, które mają problemy finansowe nie unikną składek. ZUS coraz rzadziej godzi się na umorzenie należności - pisze "Rzeczpospolita". »

Będzie łatwiej uniknąć podwójnego opodatkowania

Aktualizacja: 17.10.2009

Przedsiębiorcom, którzy prowadzą interesy za granicą będzie łatwiej uniknąć podwójnego opodatkowania. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

TAXWISE Michał Zdyb

TAXWISE Michał Zdyb jest nowoczesną kancelarią doradztwa podatkowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK