| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Wiadomości

Firmy prywatne mają więcej miejsc pracy

Aktualizacja: 20.10.2009

W pierwszym kwartale tego roku liczba wolnych miejsc pracy w firmach zatrudniających jedną lub więcej osób wyniosła 75,4 tys. Najwięcej ofert pochodziło z sektora prywatnego. »

Becikowe – zmiana zasad wypłaty

Aktualizacja: 20.10.2009

Do tej pory w celu uzyskania becikowego wystarczyło złożyć wniosek, wraz z odpowiednimi dokumentami. Od dnia 1 listopada 2009 roku będzie wymagane również złożenie określonego w rozporządzeniu zaświadczenia lekarskiego. »

Czy Rosja wychodzi z recesji?

Aktualizacja: 20.10.2009

W trzecim kwartale tego roku rosyjska gospodarka osiągnęła wzrost, co świadczy o wyjściu z recesji – powiedział Aleksiej Kudrin, rosyjski minister finansów. »

Sfinks będzie serwował pizzę

Aktualizacja: 20.10.2009

Sfinks Polska, spółka restauracyjna działającą w segmencie casual dining przejmuje udziały pizzerii Da Grasso. »

Program rodzina na swoim wciąż atrakcyjny

Aktualizacja: 20.10.2009

W ramach programu Rodzina na swoim do tej pory zostało udzielono 30 tys. kredytów. W opinii Piotra Stycznia, podsekretarza stanu powodzenie programu wynika z jego dobrego zainteresowania – podaje ministerstwo infrastruktury. »

Polacy mogą spłacać długi na własnych warunkach

Aktualizacja: 19.10.2009

Rok temu w ogłoszeniach telewizyjnych firma windykacyjna zwróciła się do dłużników z propozycją, aby to oni sami wskazali najbardziej dogodny sposób spłaty zadłużenia. Efektem tej akcji jest zawarcie zgody przez 195 tys. Polaków, którzy mogą spłacać długi na zaproponowanych przez siebie warunkach. »

Kredyt studencki bardziej dostępny

Aktualizacja: 19.10.2009

Kredyty studenckie są najtańszą możliwością wspierania procesu kształcenia studentów. I choć istniały od 1998 roku, to nie wszyscy chętni mogli się ubiegać o pożyczkę. Dopiero od października tego roku weszło w życie rozporządzenie ministra nauki i szkolnictwa, które zapewnia pełne poręczenie kredytów najuboższych studentów przez BGK. »

Amerykański rynek detaliczny może rozczarować inwestorów

Aktualizacja: 19.10.2009

W tym tygodniu zostaną opublikowane wyniki kwartalne spółek amerykańskich działających na rynku detalicznym. Niesie to ze sobą potencjalne ryzyko rozczarowań – prognozuje Emil Szweda, analityk rynków finansowych Open Finance. »

Wahania kursów walut przenoszą się na polski rynek

Aktualizacja: 19.10.2009

Na światowym rynku walutowym wciąż niestabilnie. Eksperci podkreślają, że wahania kursów walut odbijają się także na polskim rynku. »

Ostrożnie na parkiecie

Aktualizacja: 19.10.2009

W ubiegły piątek inwestorzy w Warszawie zachowywali się ostrożnie. Na otwarciu giełdy oba główne indeksy zyskiwały po około 0,1 proc., a wskaźniki małych i średnich firm jeszcze bardziej przybliżały się do zera – zaznacza Roman Przasnyski, główny analityk Gold Finance. »

Spadek w budownictwie mieszkaniowym sięga dna

Aktualizacja: 19.10.2009

Tempo spadku liczby wydawanych pozwoleń na budowę mieszkań i liczby rozpoczętych nowych budów przestało się powiększać. Być może osiągamy właśnie dno – prognozuje Emil Szweda, analityk rynków finansowych z Open Finance. »

Zmiany w procedurach przetargowych

Aktualizacja: 17.10.2009

Dzięki zmianom procedur przetargowych i uelastycznieniu wymagań finansowych GDDKiA zwiększyła konkurencyjność wśród wykonawców na rynku usług budowlanych w infrastrukturze drogowej. »

UOKIK zakazał koncentracji spółek

Aktualizacja: 14.10.2009

UOKIK uniemożliwił dokonania transakcji przyjęć kolejnych spółek. W tym roku w sprawach koncentracji przedsiębiorstw urząd wydał 66 takich decyzji. »

ZUS coraz rzadziej idzie na rękę przedsiębiorcom

Aktualizacja: 17.10.2009

Firmy, które mają problemy finansowe nie unikną składek. ZUS coraz rzadziej godzi się na umorzenie należności - pisze "Rzeczpospolita". »

Będzie łatwiej uniknąć podwójnego opodatkowania

Aktualizacja: 17.10.2009

Przedsiębiorcom, którzy prowadzą interesy za granicą będzie łatwiej uniknąć podwójnego opodatkowania. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Sławomir Janiak

Ekspert podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK