| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > System mediacji rodzinnej wymaga zmian

System mediacji rodzinnej wymaga zmian

W dniu 24 marca 2010 roku w Warszawie odbyła się konferencja Komitetu Ochrony Praw Dziecka na temat mediacji rodzinnej w Norwegii, Niemczech i Polsce.

Celem konferencji była prezentacja trzech różnych systemów mediacji rodzinnej oraz wypracowanie propozycji zmian rozwiązań systemowych w Polsce. Zaprezentowano dotychczasowe kierunki rozwoju oraz stan systemu mediacji rodzinnej w naszym kraju.

Z Norwegii, gdzie mediacja jest obligatoryjna i wpisana w system prawny i samorządowy oraz specjaliści z Niemiec, gdzie funkcjonuje obligatoryjne informowanie o mediacji, zaprezentowali funkcjonowanie systemu mediacji rodzinnej w tych krajach.

Uczestnikami konferencji byli przedstawiciele Ministerstwa Sprawiedliwości i Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Rzecznik Praw Dziecka, sędziowie, adwokaci, kuratorzy sądowi, dziennikarze, przedstawiciele komisji sejmowych, profesjonaliści w zakresie pomocy rodzinie, mediatorzy rodzinni z całej Polski oraz zaproszeni goście: mediatorzy rodzinni z Norwegii i Niemiec.

Konferencja jest częścią projektu „Perspektywa dziecka w konfliktach rodzinnych – upowszechnianie i rozwój mediacji w Polsce”, realizowanego w ramach I Komponentu Funduszu dla Organizacji Pozarządowych „Demokracja i Społeczeństwo Obywatelskie”. Głównym celem projektu jest upowszechnianie i rozwój mediacji rodzinnej w Polsce oraz zapewnienie dostępu do mediacji rodzinnej, jako jednego z kluczowych instrumentów pomocy prawnej w procesie rozwodowym.

Projekt jest realizowany przy wsparciu udzielonym przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego, Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz budżetu Rzeczypospolitej Polskiej w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Prawnik.pl

Polecamy: Sprawy rodzinne Wieszjak.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

KPMG

Firma Doradcza KPMG

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK