| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > System mediacji rodzinnej wymaga zmian

System mediacji rodzinnej wymaga zmian

W dniu 24 marca 2010 roku w Warszawie odbyła się konferencja Komitetu Ochrony Praw Dziecka na temat mediacji rodzinnej w Norwegii, Niemczech i Polsce.

Celem konferencji była prezentacja trzech różnych systemów mediacji rodzinnej oraz wypracowanie propozycji zmian rozwiązań systemowych w Polsce. Zaprezentowano dotychczasowe kierunki rozwoju oraz stan systemu mediacji rodzinnej w naszym kraju.

Z Norwegii, gdzie mediacja jest obligatoryjna i wpisana w system prawny i samorządowy oraz specjaliści z Niemiec, gdzie funkcjonuje obligatoryjne informowanie o mediacji, zaprezentowali funkcjonowanie systemu mediacji rodzinnej w tych krajach.

Uczestnikami konferencji byli przedstawiciele Ministerstwa Sprawiedliwości i Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Rzecznik Praw Dziecka, sędziowie, adwokaci, kuratorzy sądowi, dziennikarze, przedstawiciele komisji sejmowych, profesjonaliści w zakresie pomocy rodzinie, mediatorzy rodzinni z całej Polski oraz zaproszeni goście: mediatorzy rodzinni z Norwegii i Niemiec.

Konferencja jest częścią projektu „Perspektywa dziecka w konfliktach rodzinnych – upowszechnianie i rozwój mediacji w Polsce”, realizowanego w ramach I Komponentu Funduszu dla Organizacji Pozarządowych „Demokracja i Społeczeństwo Obywatelskie”. Głównym celem projektu jest upowszechnianie i rozwój mediacji rodzinnej w Polsce oraz zapewnienie dostępu do mediacji rodzinnej, jako jednego z kluczowych instrumentów pomocy prawnej w procesie rozwodowym.

Projekt jest realizowany przy wsparciu udzielonym przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego, Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz budżetu Rzeczypospolitej Polskiej w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Prawnik.pl

Polecamy: Sprawy rodzinne Wieszjak.pl

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

dr Katarzyna Kalata

Ekspert z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK