| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Ambasada RP na Węgrzech pomaga w relacjach biznesowych

Ambasada RP na Węgrzech pomaga w relacjach biznesowych

Krajowa Izba Gospodarcza informuje, że Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP na Węgrzech pośredniczy w kontaktach pomiędzy firmami oraz organizuje imprezy promocyjne i zajmuje się kojarzeniem partnerów handlowych.

Służby ekonomiczne Ambasady zajmują się kwestiami związanymi z realizacją polityki gospodarczej rządu polskiego w wymiarze bilateralnym (w tym kontakty pomiędzy administracją rządową Polski i Węgier) oraz w ramach Unii Europejskiej, a także działalnością analityczną, związaną z zagadnieniami makroekonomicznymi.

Działania informacyjne mają na celu dostęp do podstawowych informacji o węgierskiej gospodarce. Aktualizowany jest tzw. Country Profile. Opracowanie to zamieszczane jest na bieżąco na stronie internetowej Ambasady www.budapeszt.polemb.net.

Na stronie Ambasady, w ramach Country Profile, rozbudowano rozdział "Przydatne kontakty i linki", zamieszczając bardziej szczegółowe dane dot. ministerstw, najwyższych organów władzy państwowej, ważniejszych urzędów, ważniejszych banków, ważniejszych instytucji finansowych, ważniejszych organizacji gospodarczych oraz mediów gospodarczych, co w znacznym stopniu ułatwić może zainteresowanym podmiotom dotarcie do informacji.

W zakładce „Wydział Ekonomiczny/Biuletyn” na bieżąco zamieszczane są krótkie informacje dot. najważniejszych wskaźników makroekonomicznych, czy inne ważne informacje gospodarcze.

Na węgierskojęzycznej części strony internetowej założono zakładkę, gdzie ukazują się najważniejsze informacje gospodarcze dot. Polski, w tym dane statystyczne, informacje nt. bezpieczeństwa energetycznego czy współpracy Polski w ramach UE. Jest to jeden z elementów działania na rzecz promocji pozytywnego wizerunku polskiej gospodarki i prezentacji naszych wyników makroekonomicznych.

Polecamy: Mała firma Wieszjak.pl

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Wilk Latkowski Doradcy Podatkowi i Radcowie Prawni

Nowoczesna kancelaria doradztwa podatkowego i prawnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK