| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Ambasada RP na Węgrzech pomaga w relacjach biznesowych

Ambasada RP na Węgrzech pomaga w relacjach biznesowych

Krajowa Izba Gospodarcza informuje, że Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP na Węgrzech pośredniczy w kontaktach pomiędzy firmami oraz organizuje imprezy promocyjne i zajmuje się kojarzeniem partnerów handlowych.

Służby ekonomiczne Ambasady zajmują się kwestiami związanymi z realizacją polityki gospodarczej rządu polskiego w wymiarze bilateralnym (w tym kontakty pomiędzy administracją rządową Polski i Węgier) oraz w ramach Unii Europejskiej, a także działalnością analityczną, związaną z zagadnieniami makroekonomicznymi.

Działania informacyjne mają na celu dostęp do podstawowych informacji o węgierskiej gospodarce. Aktualizowany jest tzw. Country Profile. Opracowanie to zamieszczane jest na bieżąco na stronie internetowej Ambasady www.budapeszt.polemb.net.

Na stronie Ambasady, w ramach Country Profile, rozbudowano rozdział "Przydatne kontakty i linki", zamieszczając bardziej szczegółowe dane dot. ministerstw, najwyższych organów władzy państwowej, ważniejszych urzędów, ważniejszych banków, ważniejszych instytucji finansowych, ważniejszych organizacji gospodarczych oraz mediów gospodarczych, co w znacznym stopniu ułatwić może zainteresowanym podmiotom dotarcie do informacji.

W zakładce „Wydział Ekonomiczny/Biuletyn” na bieżąco zamieszczane są krótkie informacje dot. najważniejszych wskaźników makroekonomicznych, czy inne ważne informacje gospodarcze.

Na węgierskojęzycznej części strony internetowej założono zakładkę, gdzie ukazują się najważniejsze informacje gospodarcze dot. Polski, w tym dane statystyczne, informacje nt. bezpieczeństwa energetycznego czy współpracy Polski w ramach UE. Jest to jeden z elementów działania na rzecz promocji pozytywnego wizerunku polskiej gospodarki i prezentacji naszych wyników makroekonomicznych.

Polecamy: Mała firma Wieszjak.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Gontarek, HUKE Finanse

Firma HUKE Finanse jest multiagencją, która oferuje pełen zakres produktów ubezpieczeniowych i kredytowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK