| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Jak są karani nieuczciwi dłużnicy

Jak są karani nieuczciwi dłużnicy

W Polsce nie ma czarnej listy podatników, która w innych krajach Unii jest formą publikacji danych osób umyślnie łamiących przepisy podatkowe.

Od 1 kwietnia 2010 roku w Wielkiej Brytanii za unikanie podatku można trafić na czarną listę dłużników. Ma to być dodatkowa kara dla osób umyślnie łamiących przepisy, które zalegają z zapłatą co najmniej 25 tys. funtów podatku. Podobne rozwiązania funkcjonują w Irlandii.

Kwota 25 tys. funtów to nieco ponad 107 tys. zł (obecny kurs funta ok. 4,30 zł). Kwota niewielka, biorąc pod uwagę fakt, że według ostatnich danych Ministerstwa Finansów w Polsce podmiotów gospodarczych, które na 31 grudnia 2008 roku. posiadały zaległości podatkowe powyżej 1 mln zł, było 4337. Ogółem zaległości tych podmiotów to 12,2 mld zł, a wraz z odsetkami to 24,9 mld zł.

Z roku na rok liczba takich dłużników rośnie. Jeszcze w 2003 roku podmiotów z takimi zaległościami było 3370. Wtedy ich dług wynosił 7 mld zł, a wraz z odsetkami 15 mld zł.

Więcej: Jak fiskus ściga nieuczciwych dłużników

Polecamy: Urząd skarbowy Wieszjak.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Magda Stawska

Magda Stawska posiada 20letnie doświadczenie zawodowe w obszarze zarządzania kapitałem ludzkim. Doświadczenie zawodowe obejmuje pracę w strukturach pionu zasobów ludzkich, jak i pionu ryzyka, zdobywane w Polsce i zagranicą (Austria, Niemcy, Anglia, region Europy Środkowo-Wschodniej). Posiada doświadczenie w różnych branżach, jak bankowość, usługi finansowe, ubezpieczenie, farmacja, telekomunikacja, energetyka, FMCG, produkcja. Kluczowe obszary ekspertyzy to zarządzane zmianą, diagnoza kultury organizacyjnej, projektowanie programów rozwojowych, zarządzanie wiedzą, rozwój kapitału ludzkiego. Specjalistka w dziedzinie międzykulturowych aspektów zarządzania zespołami i wielonarodowych aspektów organizacji. Pasjonatka innowacyjnych rozwiązań́, nowoczesnych technologii i startupów. Mentorka wydarzeń zorientowanych na rozwój innowacyjności i budowanie zespołów (Dragon’s Dean, Warsaw StartUpWeekend) Monitoruje trendy na rynku pracy i wyzwania człowieka w związku z rozwojem nowoczesnych technologii. Autorka programu mentoringu kariery zawodowej Start w Przyszłość́ (StartUpYourFuture) i książki „Alchemia Kariery Kobiety. Daj sobie drugą szansę!” (Wydawnictwo Poltext) Inicjatywy autorskie dedykowane na rzecz aktywizacji kobiet społeczności StartUpWoman w ramach przedsiębiorczości stylu życia i przedsiębiorczości hybrydowej. Założycielka think tanka Start w Przyszłość #StartUpYourFuture. Współuczestniczyła w powstawaniu książki autorstwa Tim Clarka i Bruce Hazen) Business Models For Teams (Penguin Ramdom Hous) Doktorantka zarządzania na Akademii Leona Koźmińskiego. Prowadzi badania nad kulturą organizacyjną w polskich instytucjach kultury. Certyfikowana assessor CAACDC (IES) i praktyk Business Model You.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK