| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Unia sfinansuje ciekawe projekty biznesowe

Unia sfinansuje ciekawe projekty biznesowe

Pracownia architektury krajobrazu, Strefa Próżności, sklep on-line z rękodziełem artystycznym i telewizja internetowa – takie m.in. firmy chcą założyć mieszkańcy województwa łódzkiego za unijne dotacje. Zakończył się właśnie nabór do dwóch nowych projektów Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego - „Wirtualny biznes" i „Spełniona w biznesie”.

- Wpłynęło wiele ciekawych pomysłów na biznesy, a to będzie ważnym, choć nie jedynym kryterium oceny – mówi Błażej Moder, prezes ŁARR.

- Formularze zgłoszeniowe zostaną teraz ocenione pod względem formalnym, a następnie merytorycznym. Uczestnicy każdego z konkursów, którzy otrzymają największą liczbę punktów, zostaną zaproszeni na rozmowy kwalifikacyjne – one ostatecznie zdecydują o tym, kto otrzyma wsparcie na własny biznes. Wyniki będą znane w kwietniu – dodaje Błażej Moder.

Jedna z uczestniczek konkursu „Spełniona w biznesie” zamierza otworzyć kawiarnię dla matek z dziećmi. Mamy będą tu mogły spokojnie napić się kawy i porozmawiać, a ich pociechy znajdą się w tym czasie pod profesjonalną opieką. Kawiarnia zostanie wyposażona m.in. w maty edukacyjne, leżaczki dla maluchów, kącik do przewijania oraz specjalne fotele dla mam karmiących.

- Pomysł na taki biznes przyszedł mi do głowy, gdy zostałam babcią. Wiele młodych mam, jak moja 25-letnia córka, nie ma się gdzie spotkać z koleżankami, mając małe dzieci pod opieką - zdradza przyszła bizneswoman.

Inna z pań chce w Strefie Próżności pomóc zadbać o własne ciało – odchudzić się, czy oczyścić organizm z toksyn, wykorzystując do tego m.in. masaż rolkowy z czasów Cesarstwa Chińskiego. Jej zdaniem, takie miejsce może przyciągnąć wielu chętnych, bo – jak mówi - coraz więcej osób, także mężczyzn, dba o siebie i dobre samopoczucie.

Wsparcie w obu konkursach otrzyma 80 osób. Każdy ze zwycięzców dostanie do 40 tys. zł jednorazowej dotacji na wydatki związane z założeniem firmy oraz tzw. wsparcie pomostowe – 1,1 tys. zł przez 6-12 miesięcy np. na opłacenie składek ZUS i czynszu. Wszyscy skorzystają również z indywidualnego doradztwa ekspertów ŁARR oraz ze szkoleń. Będą one dotyczyć praktycznych aspektów zakładania i prowadzenia firmy oraz pomocnych w biznesie zagadnień psychologicznych, m.in. komunikacji, asertywności, negocjacji i autoprezentacji.

Na wsparcie nowych biznesów ŁARR przeznaczy ponad 5,5 mln zł z Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS).

Tym razem konkursy były przeznaczone dla osób z miejscowości liczących poniżej 25 tys. mieszkańców oraz terenów wiejskich. W „Wirtualnym biznesie” mogły wziąć udział osoby bezrobotne i nieaktywne zawodowo, chcące założyć e-biznesy, z całego województwa. Konkurs „Spełniona w biznesie" był natomiast skierowany do kobiet w wieku powyżej 45 lat, mieszkających w ośmiu powiatach regionu.

- Małe miejscowości i tereny wiejskie zostały, jak wiadomo, w największym stopniu dotknięte bezrobociem i innymi skutkami kryzysu gospodarczego, dlatego właśnie ich mieszkańcom chcemy pomóc w zakładaniu firm – mówi Błażej Moder.

To kolejne projekty Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego, wspierające mieszkańców województwa w zakładaniu działalności gospodarczej. W ubiegłym roku, dzięki trzem unijnym konkursom ŁARR, w Łodzi i regionie powstały 63 firmy, m.in. szkoła jazdy dla kobiet, kilka sklepów internetowych i studio dubbingowe.

ŁARR/IN

Polecamy: Finanse i rozwój Wieszjak.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Vindicat sp. z o.o.

Vindicat to ogólnopolska firma windykacyjna realizująca usługi odzyskiwania należności. Jesteśmy również pionierem w tworzeniu rozwiązań informatycznych, umożliwiających samodzielne odzyskiwanie długów przez wierzycieli. VCAT.pl to internetowa platforma skutecznej windykacji należności

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK