| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Portale nieruchomości skorzystały na kryzysie

Portale nieruchomości skorzystały na kryzysie

W największych firmach zajmujących się pośrednictwem nieruchomości rośnie zatrudnienie i obroty. Wiele małych firm musiało jednak mocno ograniczyć działalność. Na kryzysie skorzystały portale nieruchomości, na których liczba ofert wzrosła więcej niż o połowę.

Ostatnie dwa lata na rynku nieruchomości to spadek cen o 20–30 proc. i zmniejszenie liczby transakcji nawet o połowę. Jednak przychody agencji nieruchomości nadal są szacowane na ponad 1 mld zł rocznie. Kryzys spowodował jednak duże zmiany na rynku.

– Według moich szacunków ok. 30–40 proc. biur pośrednictwa zaprzestało działalności. Jeśli ktoś zatrudniał 20–30 osób, to dzisiaj często pracuje sam lub tylko ze wspólnikiem – mówi Jerzy Sobański z agencji Akces. Dotyczy to przede wszystkim mniejszych firm, które w czasie kryzysu zwolniły nawet kilka tysięcy osób. – Zmienił się też

model pracy, bo głównym miejscem działania stał się internet. Wiele małych firm nie pracuje w wynajmowanych biurach, ale ich oferty można znaleźć w sieci – mówi Małgorzata Bar, pośrednik w obrocie nieruchomościami.

Więcej: Aż 40 proc. małych agencji pośrednictwa nieruchomości zaprzestało działalności z powodu kryzysu

Zobacz także: Nieruchomości.wieszjak.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Magdalena Siwicka

Partner Zarządzający w Grupa HR Masters, trener biznesu i executive coach. HR Biznes Partner, z kilkunastoletnią praktyką prowadzenia własnego biznesu. Praktyk HR realizujący projekty z następujących obszarów: planowanie procesów HR, wdrożenia modeli kompetencyjnych, programy rozwojowe czy audyty personalne. Posiada ponad 15 letnie doświadczenie doradcze i trenerskie. W swojej pracy kładzie nacisk na badanie efektywności wszelkich procesów z obszaru polityki personalnej. Uważa, że wszelkie procedury są dla ludzi a nie ludzie dla procedur. W swoich projektach skupia się na realnych korzyściach zarówno dla organizacji jak i pracowników. Wierzy w ludzi i efektywność działań rozwojowych. Śledzi trendy na rynku i w branży – jest nastawiona na innowacyjność i działanie. Współpomysłodawczyni portalu HRPolska.pl, który powstał z zamiłowania do branży HR

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »