| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Portale nieruchomości skorzystały na kryzysie

Portale nieruchomości skorzystały na kryzysie

W największych firmach zajmujących się pośrednictwem nieruchomości rośnie zatrudnienie i obroty. Wiele małych firm musiało jednak mocno ograniczyć działalność. Na kryzysie skorzystały portale nieruchomości, na których liczba ofert wzrosła więcej niż o połowę.

Ostatnie dwa lata na rynku nieruchomości to spadek cen o 20–30 proc. i zmniejszenie liczby transakcji nawet o połowę. Jednak przychody agencji nieruchomości nadal są szacowane na ponad 1 mld zł rocznie. Kryzys spowodował jednak duże zmiany na rynku.

– Według moich szacunków ok. 30–40 proc. biur pośrednictwa zaprzestało działalności. Jeśli ktoś zatrudniał 20–30 osób, to dzisiaj często pracuje sam lub tylko ze wspólnikiem – mówi Jerzy Sobański z agencji Akces. Dotyczy to przede wszystkim mniejszych firm, które w czasie kryzysu zwolniły nawet kilka tysięcy osób. – Zmienił się też

model pracy, bo głównym miejscem działania stał się internet. Wiele małych firm nie pracuje w wynajmowanych biurach, ale ich oferty można znaleźć w sieci – mówi Małgorzata Bar, pośrednik w obrocie nieruchomościami.

Więcej: Aż 40 proc. małych agencji pośrednictwa nieruchomości zaprzestało działalności z powodu kryzysu

Zobacz także: Nieruchomości.wieszjak.pl

reklama

Polecamy artykuły

Źródło:

forsal.pl

Zdjęcia


CIT 2018. Komentarz (książka)299.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Monika Wolska-Bryńska

Radca Prawny w Departamencie Kontroli Podatkowych w Kancelarii Prawno-Podatkowej Mariański Group. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Ukończyła aplikacje radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Łodzi i uzyskała tytuł zawodowy radcy prawnego. Specjalizuje się w prawie podatkowym, postępowaniach: podatkowych, sądowo-administracyjnych, egzekucyjnych w administracji i administracyjnych. Odpowiada za prowadzenie spraw klientów w ramach postępowań podatkowych oraz wtórnych do nich postępowań zabezpieczających i egzekucyjnych. Reprezentuje klientów w sporach przed organami podatkowymi oraz przed sądami administracyjnymi. Występuje w postępowaniach karno-skarbowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK