| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > W PIT 2009 nie odliczymy wydatków na modem

W PIT 2009 nie odliczymy wydatków na modem

Podatnik, który na fakturze za internet posiada np. opłaty za dzierżawę modemu, nie może odliczyć ich od dochodu w rocznym PIT w ramach ulgi internetowej.

Od dochodu stanowiącego podstawę do obliczenia podatku można odliczyć wydatki ponoszone przez podatnika z tytułu użytkowania sieci internet w lokalu (budynku) będącym miejscem zamieszkania podatnika. Limit takiego odliczenia wynosi w roku podatkowym 760 zł.

Jak podkreśla Gabriela Nowicka, prawnik w Auxilium, dokumentem potwierdzającym fakt poniesienia tych wydatków jest m.in. faktura VAT. Ważne jest, aby na takiej fakturze była wyraźnie zawarta informacja o użytkowaniu sieci internet i ponoszonych opłatach z tego tytułu (zwracał na to uwagę Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie, wyrok z 3 października 2007 r., sygn. akt I SA/Ol 425/2007).

Zatem wpis na fakturze powinien wskazywać użytkowanie sieci internet. Jednak w praktyce często mamy na takiej fakturze dodatkowe pozycje, np. opłata instalacyjna, dzierżawa za modem. Czy mogą być one odliczone od dochodu?

Więcej: Ulga internetowa: W PIT 2009 nie można odliczać wydatków na modem

Zobacz także: PIT.wieszjak.pl

reklama

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

BGST Radcowie Prawni Borek, Gajda, Tołwiński Spółka partnerska

BGST Radcowie Prawni Borek, Gajda, Tołwiński Spółka partnerska to kancelaria radców prawnych specjalizująca się w obsłudze prawnej spraw z zakresu szeroko pojmowanej własności intelektualnej, w szczególności prawa autorskiego, własności przemysłowej, a także zagadnień dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej w Internecie (nowe media).

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »