| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > XXVI Edycja Certyfikatów Dewelopera

XXVI Edycja Certyfikatów Dewelopera

Elastyczność popytu i podaży nie tylko na rynku pierwotnym, ale przede wszystkim na rynku wtórnym, była przyczyną dość łagodnego przejścia całego rynku nieruchomości przez okres spowolnienia gospodarczego.

- Stworzony w czasach przemian ustrojowych mechanizm uwłaszczania mieszkań dał obywatelom możliwość swobodnego, zgodnego z ich najlepszym interesem dysponowania własnym zasobem mieszkaniowym, dzięki czemu nie doświadczyli oni tak boleśnie niekorzystnych zjawisk gospodarczych na rynku nieruchomości z okresu ostatnich dwóch lat - powiedział 4 marca br. podsekretarz stanu Piotr Styczeń, podczas uroczystości przyznania Certyfikatów Dewelopera, będących wyróżnieniem i rekomendacją dla wiodących firm z branży mieszkaniowej.

Tegorocznej gali towarzyszyła tradycyjnie organizowana przy tej okazji debata, podsumowująca miniony rok w budownictwie z punktu widzenia deweloperów, przedsiębiorców budowlanych i firm świadczących usługi na rzecz budownictwa mieszkaniowego.W trakcie wystąpień zgłoszono szereg uwag, dotyczących obecnej sytuacji na rynku mieszkaniowym.

Zwrócono przede wszystkim uwagę na fakt, że według wszelkich dostępnych badań i opracowań okres niekorzystnych zjawisk w budownictwie mieszkaniowym minął wraz z czwartym kwartałem 2009 roku.

Podkreślono rosnącą liczbę inwestycji, wdrażanych do realizacji po okresie wyczekiwania na lepszą koniunkturę, zauważalną liberalizację polityki kredytowej prowadzonej przez banki w segmencie kredytów hipotecznych, jak też zdecydowanie wzrastającą ilość osób deklarujących chęć nabycia domu lub mieszkania w przeciągu najbliższych trzech lat.

Przestrzegano jednak, że zaostrzenie rekomendacji kredytowych może się okazać przeszkodą w kontynuowaniu pozytywnego kierunku zmian. Oprócz uwag odnoszących się do bieżącej sytuacji na rynku mieszkaniowym, zgłoszono także propozycję stworzenia Kodeksu budowlanego, aktu prawnego obejmującego i upraszczającego wszelkie regulacje związane z planowaniem oraz prowadzeniem działalności budowlanej, którego konstrukcja oparta by była na zasadzie swobody prowadzenia tejże działalności w ramach restrykcyjnie przestrzeganego katalogu niezbędnych ograniczeń.

04.03.2010, Gala Certyfikatu Dewelopera, Galeria Porczyńskich, WarszawaSpotkanie zakończyło się ceremonią przedłużeniu ważności certyfikatu na kolejne dwa lata dla dziewięciu firm, których jakość usług i rzetelność w obsłudze klienta zostały pozytywnie ocenione przez kapitułę certyfikatu.

Tym samym liczba firm legitymujących się tym prestiżowym wyróżnieniem wynosi obecnie 35 przedsiębiorstw.Certyfikat Dewelopera przyznawany jest od 1999 roku. Ideą tego wyróżnienia jest, aby służyło ono za wskazówkę i rekomendację dla banków, firm współpracujących z deweloperem i potencjalnych klientów, przy podejmowaniu decyzji o podpisaniu umowy z deweloperem.

Jego ważność wynosi dwa lata, ale wyróżnienie to może być przedłużone na kolejne dwa, jak też zawieszone lub nawet cofnięte (w przypadku utraty przez dewelopera wiarygodności publicznej). Certyfikowane firmy są bowiem stale obserwowane i weryfikowane, aby dewelopera posiadającego certyfikat można było w trakcie całego czasu jego obowiązywania uznać za wiarygodnego.

Działalność firmy, która uzyskała Certyfikat, zobowiązuje ją do przekazywania co pół roku bieżących informacji o aktualnej sytuacji finansowej, a także o wszystkich zdarzeniach mających wpływ na jej wiarygodność.

MI/IN

Zobacz także: Nieruchomości.wieszjak.pl

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Chałas i Wspólnicy

Kancelaria Prawna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK