| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Polska chce zostać partnerem targów CeBit

Polska chce zostać partnerem targów CeBit

- CeBit to jedna z największych na świecie imprez poświęconych innowacyjnym technologiom. Chcielibyśmy, aby Polska została w najbliższym czasie krajem partnerskim targów – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak odwiedzając 3 marca br. wystawę w Hanowerze.

Ofertę i kierunki rozwoju targów przedstawił wicepremierowi Wolfgang Lenarz, prezes Hannover Messe International. Jak poinformował, CeBit przeżywa obecnie swoisty renesans.

– Paradoksalnie w czasach kryzysu zainteresowanie wystawą nie maleje, targi oferują bowiem realny, nie tylko wirtualny, kontakt z firmą i jej produktami – powiedział.

Docenił także ofertę polskich wystawców. W tym roku swój udział w imprezie zgłosiło 112 polskich firm. Wicepremier Pawlak oficjalnie zgłosił organizatorom CeBit inicjatywę Polski, by w perspektywie 2-3 lat nasz kraj został partnerem imprezy.

– Byłaby to świetna okazja do promocji polskiej myśli technologicznej i całej gospodarki – zaznaczył.

Kwestia ta była także tematem spotkania wiceszefa polskiego rządu z premierem Dolnej Saksonii Christianem Wulffem.

- Utrzymujący się w Polsce wzrost gospodarczy oraz dynamiczny rozwój branży IT to bardzo dobre uzasadnienie dla tej inicjatywy – przekonywał minister Pawlak.

W jego opinii stworzyłoby to polskim i niemieckim przedsiębiorcom kolejną okazję do zacieśnienia współpracy w sektorze nowoczesnych technologii. Christian Wulff z zadowoleniem przyjął polską inicjatywę i zaoferował pomoc w jej realizacji.Premierzy dobrze ocenili stan dotychczasowej współpracy gospodarczej między Polską i Dolną Saksonią.

– Cieszy nas zaangażowanie inwestycyjne firm z Dolnej Saksonii w naszym kraju – powiedział wiceszef polskiego rządu.

Wyróżnia się tu szczególnie Volkswagen, którego polskie fabryki należą do czołówki krajowych eksporterów. Kolejnym impulsem do rozwijania kooperacji inwestycyjnej będzie organizowana przez WPHI w Berlinie i Izbę Handlową Dolnej Saksonii konferencja promująca współpracę między naszymi krajami.

Znany z zamiłowania do informatyki wicepremier Pawlak z zainteresowaniem zapoznał się z ofertą polskich wystawców w Hanowerze. Przedstawiciele firmy Exatel zaprezentowali m.in. zalety programu partnerskiego Net-in-time, będącego platformą współpracy dla dostawców usług telekomunikacyjnych na skalę globalną.

Na stoisku Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego wicepremier wypróbował działanie tworzonego przez firmę MpicoSys systemu SWID, który wykorzystuje lokalizację personalną wewnątrz budynków do zadań związanych np. z ich ochroną.

Polska delegacja odwiedziła też stoisko WPHI w Berlinie, Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, BKT Elektronik z Bydgoszczy,ComArch oraz Google. Udział w targach CeBit zgłosiło w tym roku 23 przedsiębiorstwa z Polski.

MG/IN

Zobacz także: Finanse i rozwój Wieszjak.pl

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Michał Sroczyński

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK