| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Polska chce zostać partnerem targów CeBit

Polska chce zostać partnerem targów CeBit

- CeBit to jedna z największych na świecie imprez poświęconych innowacyjnym technologiom. Chcielibyśmy, aby Polska została w najbliższym czasie krajem partnerskim targów – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak odwiedzając 3 marca br. wystawę w Hanowerze.

Ofertę i kierunki rozwoju targów przedstawił wicepremierowi Wolfgang Lenarz, prezes Hannover Messe International. Jak poinformował, CeBit przeżywa obecnie swoisty renesans.

– Paradoksalnie w czasach kryzysu zainteresowanie wystawą nie maleje, targi oferują bowiem realny, nie tylko wirtualny, kontakt z firmą i jej produktami – powiedział.

Docenił także ofertę polskich wystawców. W tym roku swój udział w imprezie zgłosiło 112 polskich firm. Wicepremier Pawlak oficjalnie zgłosił organizatorom CeBit inicjatywę Polski, by w perspektywie 2-3 lat nasz kraj został partnerem imprezy.

– Byłaby to świetna okazja do promocji polskiej myśli technologicznej i całej gospodarki – zaznaczył.

Kwestia ta była także tematem spotkania wiceszefa polskiego rządu z premierem Dolnej Saksonii Christianem Wulffem.

- Utrzymujący się w Polsce wzrost gospodarczy oraz dynamiczny rozwój branży IT to bardzo dobre uzasadnienie dla tej inicjatywy – przekonywał minister Pawlak.

W jego opinii stworzyłoby to polskim i niemieckim przedsiębiorcom kolejną okazję do zacieśnienia współpracy w sektorze nowoczesnych technologii. Christian Wulff z zadowoleniem przyjął polską inicjatywę i zaoferował pomoc w jej realizacji.Premierzy dobrze ocenili stan dotychczasowej współpracy gospodarczej między Polską i Dolną Saksonią.

– Cieszy nas zaangażowanie inwestycyjne firm z Dolnej Saksonii w naszym kraju – powiedział wiceszef polskiego rządu.

Wyróżnia się tu szczególnie Volkswagen, którego polskie fabryki należą do czołówki krajowych eksporterów. Kolejnym impulsem do rozwijania kooperacji inwestycyjnej będzie organizowana przez WPHI w Berlinie i Izbę Handlową Dolnej Saksonii konferencja promująca współpracę między naszymi krajami.

Znany z zamiłowania do informatyki wicepremier Pawlak z zainteresowaniem zapoznał się z ofertą polskich wystawców w Hanowerze. Przedstawiciele firmy Exatel zaprezentowali m.in. zalety programu partnerskiego Net-in-time, będącego platformą współpracy dla dostawców usług telekomunikacyjnych na skalę globalną.

Na stoisku Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego wicepremier wypróbował działanie tworzonego przez firmę MpicoSys systemu SWID, który wykorzystuje lokalizację personalną wewnątrz budynków do zadań związanych np. z ich ochroną.

Polska delegacja odwiedziła też stoisko WPHI w Berlinie, Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, BKT Elektronik z Bydgoszczy,ComArch oraz Google. Udział w targach CeBit zgłosiło w tym roku 23 przedsiębiorstwa z Polski.

MG/IN

Zobacz także: Finanse i rozwój Wieszjak.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Beata Przybyła

Prowadzę biuro rachunkowe od 18 lat.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK