REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Polska chce zostać partnerem targów CeBit

REKLAMA

REKLAMA

- CeBit to jedna z największych na świecie imprez poświęconych innowacyjnym technologiom. Chcielibyśmy, aby Polska została w najbliższym czasie krajem partnerskim targów – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak odwiedzając 3 marca br. wystawę w Hanowerze.

Ofertę i kierunki rozwoju targów przedstawił wicepremierowi Wolfgang Lenarz, prezes Hannover Messe International. Jak poinformował, CeBit przeżywa obecnie swoisty renesans.

REKLAMA

– Paradoksalnie w czasach kryzysu zainteresowanie wystawą nie maleje, targi oferują bowiem realny, nie tylko wirtualny, kontakt z firmą i jej produktami – powiedział.

Docenił także ofertę polskich wystawców. W tym roku swój udział w imprezie zgłosiło 112 polskich firm. Wicepremier Pawlak oficjalnie zgłosił organizatorom CeBit inicjatywę Polski, by w perspektywie 2-3 lat nasz kraj został partnerem imprezy.

– Byłaby to świetna okazja do promocji polskiej myśli technologicznej i całej gospodarki – zaznaczył.

Kwestia ta była także tematem spotkania wiceszefa polskiego rządu z premierem Dolnej Saksonii Christianem Wulffem.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

- Utrzymujący się w Polsce wzrost gospodarczy oraz dynamiczny rozwój branży IT to bardzo dobre uzasadnienie dla tej inicjatywy – przekonywał minister Pawlak.

W jego opinii stworzyłoby to polskim i niemieckim przedsiębiorcom kolejną okazję do zacieśnienia współpracy w sektorze nowoczesnych technologii. Christian Wulff z zadowoleniem przyjął polską inicjatywę i zaoferował pomoc w jej realizacji.Premierzy dobrze ocenili stan dotychczasowej współpracy gospodarczej między Polską i Dolną Saksonią.

– Cieszy nas zaangażowanie inwestycyjne firm z Dolnej Saksonii w naszym kraju – powiedział wiceszef polskiego rządu.

REKLAMA

Wyróżnia się tu szczególnie Volkswagen, którego polskie fabryki należą do czołówki krajowych eksporterów. Kolejnym impulsem do rozwijania kooperacji inwestycyjnej będzie organizowana przez WPHI w Berlinie i Izbę Handlową Dolnej Saksonii konferencja promująca współpracę między naszymi krajami.

Znany z zamiłowania do informatyki wicepremier Pawlak z zainteresowaniem zapoznał się z ofertą polskich wystawców w Hanowerze. Przedstawiciele firmy Exatel zaprezentowali m.in. zalety programu partnerskiego Net-in-time, będącego platformą współpracy dla dostawców usług telekomunikacyjnych na skalę globalną.

Na stoisku Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego wicepremier wypróbował działanie tworzonego przez firmę MpicoSys systemu SWID, który wykorzystuje lokalizację personalną wewnątrz budynków do zadań związanych np. z ich ochroną.

Polska delegacja odwiedziła też stoisko WPHI w Berlinie, Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, BKT Elektronik z Bydgoszczy,ComArch oraz Google. Udział w targach CeBit zgłosiło w tym roku 23 przedsiębiorstwa z Polski.

MG/IN

Zobacz także: Finanse i rozwój Wieszjak.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moja firma
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Koszty zatrudnienia to główne wyzwanie dla firm w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    W pierwszym półroczu 2024 roku wiele firm planuje rozbudowanie swoich zespołów – potwierdzają to niezależne badania ManpowerGroup czy Konfederacji Lewiatan. Jednocześnie pracodawcy mówią wprost - rosnące koszty zatrudnienia to główne wyzwanie w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    Nauka języka obcego poprawi zdolność koncentracji. Ale nie tylko!

    Ostatnia dekada przyniosła obniżenie średniego czasu skupienia u człowieka aż o 28 sekund. Zdolność do koncentracji spada i to wina głównie social mediów. Czy da się to odwrócić? 

    Nowe przepisy: Po świętach rząd zajmie się cenami energii. Będzie bon energetyczny

    Minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska zapowiedziała, że po świętach pakiet ustaw dotyczących cen energii trafi pod obrady rządu. Dodała też, że proces legislacyjny musi zakończyć się w pierwszej połowie maja.

    Wielkanoc 2024. Polacy szykują się na święta przed telewizorem?

    Jaka będzie tegoroczna Wielkanoc? Z badania online przeprowadzonego przez firmę Komputronik wynika, że leniwa. Polacy są zmęczeni i marzą o odpoczynku. 

    REKLAMA

    Biznes kontra uczelnie – rodzaj współpracy, korzyści

    Czy doktorat dla osób ze świata biznesu to synonim synergii? Wielu przedsiębiorców może zadawać sobie to pytanie podczas rozważań nad podjęciem studiów III stopnia. Na ile świat biznesu przenika się ze światem naukowym i gdzie należy szukać wzajemnych korzyści?

    Jak cyberprzestępcy wykorzystują sztuczną inteligencję?

    Hakerzy polubili sztuczną inteligencję. Od uruchomienia ChataGPT liczba złośliwych wiadomości pishingowych wzrosła o 1265%! Warto wiedzieć, jak cyberprzestępcy wykorzystują rozwiązania oparte na AI w praktyce.

    By utrzymać klientów tradycyjne sklepy muszą stosować jeszcze nowocześniejsze techniki marketingowe niż e-commerce

    Konsumenci wciąż wolą kupować w sklepach stacjonarnych produkty spożywcze, kosmetyki czy chemię gospodarczą, bo chcą je mieć od razu, bez czekania na kuriera. Jednocześnie jednak oczekują, że tradycyjne markety zapewnią im taki sam komfort kupowania jak sklepy internetowe.

    Transakcje bezgotówkowe w Polsce rozwijają się bardzo szybko. Gotówka jest wykorzystywana tylko do 35 proc. transakcji

    W Polsce około 2/3 transakcji jest dokonywanych płatnościami cyfrowymi. Pod tym względem nasz kraj jest w światowej czołówce - gotówka jest wykorzystywana tylko do ok. 35 proc. transakcji.

    REKLAMA

    Czekoladowa inflacja (chocoflation) przed Wielkanocą? Trzeci rok z rzędu produkcja kakao jest mniejsza niż popyt

    Ceny kakao gwałtownie rosną, ponieważ 2024 r. to trzeci z rzędu rok, gdy podaż nie jest w stanie zaspokoić popytu. Z analiz Allianz Trade wynika, że cenę za to będą płacić konsumenci.

    Kończy się najostrzejsza zima od 50 lat. Prawie 5 mln zwierząt hodowlanych zginęło z głodu w Mongolii

    Dobiegająca końca zima w Mongolii, najostrzejsza od pół wieku, doprowadziła do śmierci niemal 5 mln kóz, owiec i koni, które nie są w stanie dotrzeć do pożywienia. To duży cios w gospodarkę kraju zamieszkanego przez ok. 3,3 mln ludzi, z których ok. 300 tys. utrzymuje się z hodowli zwierząt - podkreśliło Radio Swoboda.

    REKLAMA