| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > MSWiA monitoroje sytuację na rzekach

MSWiA monitoroje sytuację na rzekach

Na Odrze i Warcie nie ma lodu, dolna Wisła też jest drożna. Pokrywa lodowa utrzymuje się na Nogacie oraz na Wiśle w rejonie zbiornika we Włocławku i na Bugu, a także lokalnie na Biebrzy. Hydrolodzy informują, że na górnych odcinkach Wisły i Odry woda stopniowo opada, a w dorzeczu środkowej i dolnej Wisły poziom wody wzrasta. Taka tendencja ma się utrzymywać w najbliższych dniach.

Nie ma zagrożenia powodziowego ale małe rzeki wciąż mogą powodować podtopienia – przewiduje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Wczoraj (3 marca br.) w związku z poprawą hydrologiczno-meteorologiczną odwołano stan pogotowia przeciwpowodziowego na terenie gminy Szczucin (woj. małopolskie). Odwołany został też alarm przeciwpowodziowy dla miasta Brzeg i pogotowie przeciwpowodziowe dla miasta Głogówek (woj. opolskie). Zniesiono również alarmy powodziowe dla gminy Gawłuszowice oraz dla gminy Laszki (woj. podkarpackie).

Na osiedlu Borowiczki pod Płockiem (woj. mazowieckie) sytuacja się unormowała. Poziom wody znacznie się obniżył po wczorajszym rozbiciu zatoru lodowego przez lodołamacze. Strażacy wypompowali wodę z zalanej ulicy oraz mieszkań.

Dziś (4 marca br.) na odcinku między Włocławkiem a Płockiem wciąż pracuje 7 lodołamaczy – 2 kruszą lód przy zaporze aby kra mogła się przez nią przedostać. 5 lodołamaczy poszerza wyciętą wcześniej rynnę w pokrywie lodowej.

W miejscowości Czarnów nad Bugiem (woj. mazowieckie) zagrożonych podtopieniami jest około 10 gospodarstw. Lokalne służby kryzysowe stale monitorują sytuację.

W Rakowie niedaleko Wyszogrodu nad Wisłą służby cały czas obserwują wały przeciwpowodziowe na wypadek gdyby woda zaczęła przesiąkać.

Dziś po południu saperzy z Orzysza będą wysadzać zator lodowy na Łynie w miejscowości Sępopol (woj. warmińsko-mazurskie). Potem zaczną prowadzić akcję na rzece Guber.

Jak informuje IMiGW, dziś stan wody w dorzeczu Wisły jest głównie w strefie wysokiej. Stan średni zanotowano na prawobrzeżnych dopływach górnej Wisły i na Brdzie.

Stan wody w dorzeczu Odry układa się głównie w strefie wody wysokiej. Stan średni odnotowano na większości lewobrzeżnych dopływów górnej i środkowej Odry i na Noteci.

W rzekach Przymorza woda jest przeważnie w strefie wysokiej. Stan średni występuje na Słupi i Gołdapi.

Synoptycy przewidują, że w najbliższych dniach temperatury w nocy wyniosą od -3°C na Pomorzu do -8°C na wschodzie, a na początku przyszłego tygodnia od -7 i -5°C na południowym zachodzie do -13 i -10°C na północnym wschodzie. W dzień temperatura kształtować się będzie na poziomie od 0 i +1°C na Dolnym Śląsku do -5 i -3°C na Suwalszczyźnie.

Prognozowane ochłodzenie zahamuje proces topnienia śniegu, dzięki czemu mniej wody będzie spływać do rzek. Spadek temperatury powietrza nie powinien spowodować ponownego tworzenia się lodu na rzekach.

MSWiA/IN

Zobacz także: ABC firmy Wieszjak.pl

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Tax Angels Group Limited

Tax Angels Group Limited to kancelaria podatkowa, tworzona przez zespół doradców wspierających przedsiębiorców w zakresie otwierania firm za granicą, w szczególności w Wielkiej Brytanii i Szkocji.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK