| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Współpraca Polski i Mołdawii w sektorze rolniczym

Współpraca Polski i Mołdawii w sektorze rolniczym

W Warszawie odbyło się I posiedzenie polsko-mołdawskiego zespołu ds. realizacji wspólnych projektów w dziedzinie rolnictwa.

Polskiej części zespołu przewodniczył podsekretarz stanu Artur Ławniczak, a sekcji mołdawskiej wiceminister rolnictwa i przemysłu spożywczego Vasile Bumacov. Z uczestnikami posiedzenia spotkał się także minister Marek Sawicki.

Strona polska przedstawiła szczegółowe informacje, które mogą stanowić podstawę do przygotowania polsko-mołdawskich projektów w obszarze rolnictwa. Omówiono możliwości i sposoby finansowania projektów na rzecz Mołdowy, z wykorzystaniem środków pochodzących z polskiej pomocy rozwojowej, a także programów unijnych.

Strona polska wyraziła gotowość pomocy w przekazywaniu polskich doświadczeń w zakresie doradztwa rolniczego, organizacji rynków hurtowych, rolniczych badań rynkowych, współpracy naukowo-badawczej, upowszechniania wiedzy rolniczej.

Polska zaoferowała również pomoc w przygotowaniu projektów pilotażowych w zakresie wykorzystania w Mołdowie produktów rolnych, jako surowców dla energetyki odnawialnej (biopaliwa, biomasa, biogaz i energia z biogazu).

Przedstawione zostały także informacje na temat uprawy winorośli i rynku wina w Polsce, jak również dane o wielkości importu do Polski wina mołdawskiego. Strona polska wyraziła gotowość do pomocy w zorganizowaniu w Warszawie Dni Win Mołdawskich.

Strony ustaliły, że kolejne posiedzenie Polsko-Mołdawskiego Zespołu odbędzie się w Kiszyniowie. Termin zostanie ustalony w trybie roboczym.

MRiRW/IN

Zobacz także: Finanse i rozwój Wieszjak.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

GP People sp. z o.o. sp.K.

Agencja Pracy Tymczasowej i Doradztwa Personalnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK