| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | WIDEOAKADEMIA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Współpraca Polski i Mołdawii w sektorze rolniczym

Współpraca Polski i Mołdawii w sektorze rolniczym

W Warszawie odbyło się I posiedzenie polsko-mołdawskiego zespołu ds. realizacji wspólnych projektów w dziedzinie rolnictwa.

Polskiej części zespołu przewodniczył podsekretarz stanu Artur Ławniczak, a sekcji mołdawskiej wiceminister rolnictwa i przemysłu spożywczego Vasile Bumacov. Z uczestnikami posiedzenia spotkał się także minister Marek Sawicki.

Strona polska przedstawiła szczegółowe informacje, które mogą stanowić podstawę do przygotowania polsko-mołdawskich projektów w obszarze rolnictwa. Omówiono możliwości i sposoby finansowania projektów na rzecz Mołdowy, z wykorzystaniem środków pochodzących z polskiej pomocy rozwojowej, a także programów unijnych.

Strona polska wyraziła gotowość pomocy w przekazywaniu polskich doświadczeń w zakresie doradztwa rolniczego, organizacji rynków hurtowych, rolniczych badań rynkowych, współpracy naukowo-badawczej, upowszechniania wiedzy rolniczej.

Polska zaoferowała również pomoc w przygotowaniu projektów pilotażowych w zakresie wykorzystania w Mołdowie produktów rolnych, jako surowców dla energetyki odnawialnej (biopaliwa, biomasa, biogaz i energia z biogazu).

Przedstawione zostały także informacje na temat uprawy winorośli i rynku wina w Polsce, jak również dane o wielkości importu do Polski wina mołdawskiego. Strona polska wyraziła gotowość do pomocy w zorganizowaniu w Warszawie Dni Win Mołdawskich.

Strony ustaliły, że kolejne posiedzenie Polsko-Mołdawskiego Zespołu odbędzie się w Kiszyniowie. Termin zostanie ustalony w trybie roboczym.

MRiRW/IN

Zobacz także: Finanse i rozwój Wieszjak.pl

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Jacek Rakowski

Dyrektor ds. prawnych, Związek Polskiego Leasingu

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »