| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Nowy kształt polskiej kolei

Nowy kształt polskiej kolei

Najważniejsze sprawy wymagające rozwiązania zawarte w „Programie działań dla rozwoju transportu kolejowego do roku 2015” to oddłużenie kolei oraz dokończenie restrukturyzacji Grupy PKP – powiedział Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury Juliusz Engelhardt podczas debaty z cyklu „Lunch z Kurierem”.

Jest szansa na pozbycie się historycznych długów kolei do 2014 r. – podkreślił wiceminister. Za zadanie wymagające konsekwencji w działaniu uznał program modernizacji dworców kolejowych, który powinien być kontynuowany również po 2011 roku, tak aby w ciągu najbliższych dziesięciu lat najważniejsze polskie dworce zostały wyremontowane.

Rocznie modernizowanych powinno być ok. 30 dworców. Jednocześnie wiceminister J. Engelhardt zaznaczył, że opłata dworcowa nie będzie przeznaczona na inwestycje, a na bieżącą eksploatację dworców, utrzymanie ich części wspólnej, tzn. poczekalni, dróg dojścia, peronów i parkingów.

W trakcie dyskusji, w której wzięli udział m.in. Prezes Zarządu PKP PLK Zbigniew Szafrański, prezes Zarządu Izby Gospodarczej Transportu Lądowego Ireneusz Gójski, poruszono również tematy związane z infrastrukturą kolejową, która docelowo powinna stać się własnością Skarbu Państwa, kontraktów długoletnich określających wysokość finansowania i poziom jakości utrzymania linii kolejowych.

MI/IN

Zobacz także: Podróże.wieszjak.pl

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Verum Numerica

Usługi księgowe │Audyt księgowy i podatkowy│ Doradztwo

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK