| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Polska promuje przemysł spożywczy na Węgrzech

Polska promuje przemysł spożywczy na Węgrzech

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wzięło udział w największych targach przemysłu spożywczego na Węgrzech FOODAPEST’ 2010.

Polskie stoisko 21 lutego odwiedził węgierski Minister Rolnictwa József Graf, który interesował się możliwościami rozwoju współpracy bilateralnej miedzy naszymi krajami, a także degustował polskie produkty wyróżnione znakiem „Poznaj Dobrą Żywność”.

Wysoka jakość polskich produktów żywnościowych była tematem przewodnim seminarium zorganizowanego 22 lutego przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wspólnie z Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Budapeszcie. Podczas seminarium przedstawiono zasady Programu „Poznaj Dobrą Żywność" oraz omówiono wyniki handlu artykułami rolno-spożywczymi z Węgrami.

W ciągu ostatnich 4 lat eksport artykułów rolno – spożywczych z Polski zwiększył się przeszło trzykrotnie. Polska stała się drugim dostawcą żywności na Węgry. Najważniejszym towarem eksportowym w dalszym ciągu pozostają produkty zwierzęce, ale w grupie tej znajdują się także przetwory zbożowe.

Wzrost odnotowano w eksporcie wyrobów mlecznych, jaj i miodu. Liczącą się pozycją eksportowa są także napoje. W seminarium wzięli udział przedsiębiorcy zainteresowani wprowadzeniem polskich produktów na węgierski rynek, a także liczne grono dziennikarzy prasy węgierskiej. Goście seminarium mogli także spróbować, prezentowanych na polskim stoisku, produktów.

Podczas wszystkich dni targowych pracownicy ministerstwa, ubrani w staropolskie stroje, promują polską żywność oraz udzielają informacji o polskim rolnictwie. Targi Foodapest potrwają do 24 lutego.

MRiRW/IN

Zobacz także: ABC firmy Wieszjak.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Marek Pasiński

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »